Skip to content

„Bol by pre nás vhodným ministrom, štyri roky ho držím za gule“

Kto a koho ešte drží “Za gule“?

Médiami už zverejnená komunikácia  medzi Alenou Zsuzsovou a Mariánom Kočnerom, ako aj ďalšia komunikácia Kočnera s vysoko postavenými politikmi v plnej nahote   (ak je pravdivá) odhaľuje, ako neskutočne  amorálne a v mnohých prípadoch s najväčšou pravdepodobnosťou aj nezákonne sa po dlhé roky správali politici v kľúčových funkciách štátu. A to, že strana  SMER napriek tejto z veľkej časti už verejnej komunikácie  disponuje vyšším percentom voličov ako niekdajšia strana Nory Mojsejovej dokazuje, v akej hlbokej morálnej kríze je spoločnosť na jej všetkých úrovniach. Je to totiž určitým dôkazom stavu, kedy značné množstvo ľudí nedokáže, nechce, alebo si nemôže dovoliť akceptovať fakt, že vrcholoví politici s najväčšou pravdepodobnosťou v nejednom prípade systematicky a vedome konali v rozpore so zákonmi SR a verejným záujmom.

„Pre nás by bol dokonalý, lebo by nás musel chrániť, aj keby nechcel,“ – napísala Kočnerovi Zsuzsová.

Iba nedávno sme avizovali naše rozhodnutie dať podnet na preverenie možného krytia “politikov” na regionálnej úrovni a ich nezákonného konania orgánmi činnými v trestnom konaní, resp. konkrétnymi osobami, ktorým odhaľovanie, vyšetrovanie, dozorovanie a trestanie nezákonného konania vyplýva ako povinnosť priamo zo zákona.

Náš podnet dokladáme konkrétnymi kauzami, v ktorých zistenia kontrolných orgánov jasne preukázali vážne porušenia zákonov a napriek tomu bolo vyšetrovanie buď nedostatočné, prípadne  zistenia kontrolných orgánov boli účelovo bagatelizované a kauzy “zametené pod koberec”. V konkrétnych prípadoch disponujeme  podozreniami týkajúcimi sa konkrétnych osôb pôsobiacich vo funkciách v postavení verejných činiteľov.

Odhalenia vo “vysokej politike” ukázali systém, v ktorom z rôznych dôvodov môžu vplyvní ľudia vlastniaci napr. kompromitujúce materiály na konkrétnych policajtov, prokurátorov či sudcov, týchto “držať za gule a oni ich musia chrániť, aj keby nechceli.” Môže ísť o dôkazy smerujúce k nevere, ilegálnemu hazardu či može sa jednať o jednoduchú  vďačnosť za pomoc pri kariérnom raste do vysokej funkcie napr. úrade, či v PZ.

Nielen vo vysokej politike sa s najväčšou pravdepodobnosťou zoskupili ľudia, ktorí v civilizovanom svete sú nazývaní pravým menom – zločinecká skupina. Majú byť  schopní konať organizovane, veľa krát dokonca so zneužitím verejných finančných prostriedkov, technických možností štátu (miest a obcí)  a to všetko v záujme riešenia vlastných záujmov, či záujmov úzkych skupín, napríklad spriaznených podnikateľov.

Občania volajú po očiste justície (v konkrétnych prípadoch ovplyvňovanej v prospech konkrétneho politika), prokuratúry i polície. Áno, presne to je jediná cesta, aby sa zo Slovenska nestala Sicília osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia.

Zsuzsová si s Kočnerom  o jednom z najvplyvnejších ľudí nielen v SMERe,ale aj v krajine  mala napísať:

„Lenže ja ho zas doslova držím za gule. Už štyri roky či koľko. Z toho by sa nevymotal. Stačí jediná noc v hoteli s videjkom a bude musieť robiť všetko, čo povieme,“

Je načase vedieť, kto, koho a prečo kryje. A to nielen vo vysokej politike. Právo, spravodlivosť a naše deti si to zaslúžia.

– – –

Otázkou stále zostáva, prečo podpredseda  NR SR má stále podporu predsedu strany  SMER-SD a prečo je ešte stále vo funkcii, prečo bývalý generálny prokurátor Trnka  napriek zverejnenému videozáznamu v ktorom robí z objednávky vraždy obžalovanému Kočnerovi figuranta pri montovaní nezákonnej skrytej kamery v kancelárii generálnej prokuratúry nie je obžalovaný a nesedí vo väzbe a prečo zákonodarcovia doteraz neprijali také zákonné normy, ktoré by jasne a zrozumiteľne pomenované s právom nezlučiteľné konanie na najvyšších miestach v štáte v budúcnosti vylúčili.