Minister obrany Jaroslav Naď hovoril o havárii MIG-29

M

ministra  obrany Jaroslava Naďa a dôstojníkov Ozbrojených síl SR týkajúca sa výsledkov vyšetrovania havárie vojenskej prúdovej stíhačky  MIG-29, ku ktorej došlo v roku 2019 pri Nitre. Aj na vystupovaní a podávaných informáciách a samotnej komunikácii s médiami je vidieť  rozdiel medzi ponímaním transparentnosti v predchádzajúcom období a teraz. Minister obrany podrobne popísal k čomu a za akých okolností došlo, čo havárii lietadla predchádzalo a ako v ktorom časovom úseku riešili situáciu piloti SK 1 a SK 2. Novinári sa dozvedeli fakty, ktoré doteraz ani len netušili. Bojová stíhačka aj počas cvičného letu prirodzene a pochopiteľne bola plne vyzbrojená a pri vzniknutom núdzovom stave pilot urobil všetko, čo z bezpečnostného hľadiska urobiť mal. Následne stíhačku ktorej stav  pohonných hmôt bol kritický, pilot pred katapultážou nasmeroval do neobývaného územia. Z pohľadu dôvery obyvateľov a občanov je transparentnosť aj v takýchto prípadoch veľmi dôležitá, keďže bojové lietadlá  nám nad hlavami lietali vždy, lietajú teraz a lietať aj budú. Otvorený prístup vedenia Ministerstva obrany aj v problematickej situácii a ministra Naďa osobne, je nevyhnutné oceniť. Foto: MiG-29AS (6627) Slovak Air Force, Zdroj: Wikipedia.org    ]]>

1 Komentár

  • Leteli ste ako pilot pri tých podmienkach napr. Technických……. To nerozvadzam ďalej prečo lebo lietanie sa mi paci
    …. Kultové iné veci viem…. Pilot rozhoduje…. Ja urobil co mohol klobúk dole….. Tak nasierat že vyšetrujú áno ale nie pilota.

Miloš Majko

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.