Minister Životného prostredia Ján Budaj odhalil podvádzanie pri vybavovaní a čerpaní dotácií pre obce. Štátny tajomník  MŽP SR Juraj Smatana na sociálnej sieti napísal: “Ministerstvo životného prostredia v rámci auditu zistilo, že niektorí pracovníci envirofondu navádzali starostov obcí na predkladanie vedome nepravdivých informácií v rámci projektov financovaných z dotačných schém envirofondu. “Ak by tieto nepravdivé údaje starostovia neuviedli, nemali by nárok na poskytnutie dotácie. Zatiaľ sa podarilo odhaliť tri prípady v rámci troch obcí v celkovej hodnote 100 378 eur,” uviedla poradkyňa ministra Ľuba Lesná s tým, že envirorezort pokračuje v preverovaní ďalších pridelených dotácií. V diskusných príspevkoch pod statusom štátneho tajomníka  MŽP SR Juraja Smatanu, si čitateľ nájde aj takéto reakcie:

Bi** Vlasť Poďťde sa pozrieť do Pružinských hôr! Urbár ťaží severné svahy. Neťaží.! Klčuje CHKO STRÁZOVSKÉ VRCHY! Neznášam Juraja Smatanu, ale ak dokáže zastaviť plienenie naších hôr ustúpim a podám mu pomocnú ruku pri záchrane naších lesov! Je nesmierne dôležité ochrániť prírodu a v tomto Jurajovi Smatanovi dôverujem. Máte páky na to, aby ste zastavili harvestory!
Miro Del kedy už končne niekto za tieto veci pojde sedieť?
Nemôže byť lepším ohodnotením práce ministra a jeho tímu, ako verejné uznanie sústavných spochybňovačov systému a jeho nefunkčnosti. Všetko a vždy je totiž o ľuďoch. Aj na ministerstvách a aj pri ochrane prírody.
]]>

1 Komentár

  • pán Majko klobúk dolu pred tým čo píšete aj pred ministrom Budajom.Ešte pred rokom som si myslela že veľa nadržiavate vtedajšej opozícii a až teraz vidím že ste mal pravdu.A priznávam sa že znovu ste mal pravdu.Tak som obhajovala tých aj v meste ktorých kritizujete.Mýlila som sa.Držím vám palce a aj pánovi Budajovi!!!!

Miloš Majko

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.