Riešenie stretov s medveďmi, ktoré stratili plachosť, hľadal minister Ján Budaj vo Vysokých Tatrách

R

8 komentárov

 • Tatry su plne turistov
  Hotely su tiez pricinou
  Smetne nadoby malo zabezpecene

  zavrime tatry, hotely, zrusme obec, …
  Ale, uz do tatier isiel s latacikmi pod pazuchov…
  Medveda hnedeho odstreli len specializovany „medvedi tim“.
  A vraj prazdna spajza )))

 • Je to super,keď o Tatrách a odstrele medveďov v nich ide rozhodovať bývalý bratislavský kotolník a kaviarenský povaľač.Asi si ešte nezamestnal všetkých príbuzných a známych,tak ide zriadiť nový úrad.

 • Ku kontajnerov asi by až tak nechodili, keby im ich prirodzenú potravu nekradli ľudia, po horách sa nepreháňali na štvorkolkách, bicykloch, nerobili tam závodištia. Veď vidíme, ako cigáni predávajú obrovské množstvo čučoriedok, húb, kôru zo stromov a ešte neviem čo? Prakticky ich vyháňame z ich prirodzeného prostredia. Veď vždy ľudia chodili do hory na huby, čučoriedky, ale len pre vlastnú potrebu, nie na predaj.

 • pre Havran : bolo by dobre, keby ste prestali s tými urážkami a keď ste taký múdry, dajte návrh, ako tomu zamedziť!

 • Medvede boli v Tatrách od nepamäti.
  Problém nastal keď sa tam posledné roky začali premnožovat nové stavby hotelov. Stavby ktoré doslova stávajú v strede lesov…
  A týto oligarchovia budúcich hotelov potom lobujú u rôznych ľudí od ochrancov až po politikov aby v mene biznisu a bezpečnosti postrieľali desiatky medveďov v okolí ich stavieb.
  Namiesto toho aby Budaj dal prešetriť kto dal povolenie stavať a zamedzil dalším stavbám ktoré doslova ničia naše Tatry tak ide zabíjať bezbranné zvieratá v ich prirodzenom prostredí. ?

 • Premnožené medvede??
  Ale že nespoluobčania iného etnického názoru plienia lesy a pripravujú ich tak o prirodzenú potravu, že nenažraný kapitalisti ich pripravili o prirodzený habitát a turisti ich rušia vo dne, v noci..
  Hlavne, aby si ministri mohli za peniaze poriadať poľovačky na medvede.
  A tí ožratí psychopati s flintou budú aj tak čoskoro skákať, že prišli o kšeft, kedy tieto akože prirodzené odchyty predávali Poliakom..

 • názor 31. augusta 2020, 8:22 Ná+zor 31. augusta 2020, 8:51
  Priateľu, netáraj to, čo si prečítaš v novinách. Aj ostatní vedia čítať. Komu tu chceš nahovoriť že výstavbou nových hotelov sme donútili chodiť chlpáčov bližšie k ľudským obydliam? Súhlasím s tým, že developeri ukrajujú stále viac a viac v TANAP-e z ich životného prostredia vo svoj prospech. Tu má MŽP možnosť účinne zasiahnuť. A malo by tak urobiť! A ku tým medveďom: problémy s nimi začali postupne ale intenzívne narastať potom ako rôzni ochranári, ktorí sú vždy proti všetkému, spolu so stranou Zelených presadili už na začiatku 90-tych rokov medveďa za chráneného živočícha. A výsledok sa dostavil a trvalo sa prejavuje. Dnes už poznáme prípady (a nie jeden ani dva) keď sa medveď objavil tam kde nikdy o ňom nechyrovali (Záhorie, Malé Karpaty, Myjavské kopanice, Krupinská vrchovina,..) Aj to spôsobili developeri z Tatier? Medvede schádzajú stále bližšie k ľudským obydliam preto, lebo sú premnožené. Rád by som ťa videl, ako si „podávaš“ ruku s labou takého 200 kg maca.

 • KTO, Kedy a za AKÉ (koho) peniaze to stíha „firma“ spracovať a vytlačiť?

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.