Skip to content

POZOR !! EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA PLATNÉ OD ZAJTRA 1. 1. 2021 OD 5:00 HOD

POZOR !! EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA PLATNÉ OD ZAJTRA 1. 1. 2021 OD 5:00 HOD

Opatrenia budú platiť do 24. 1. 2021. Včera sme mali rekordný počet pozitívnych. Prosím, berte nasledujúce opatrenia veľmi vážne. Veľmi vás všetkých prosím, lekári a zdravotníci, ktorí sa starajú o pacientov v nemocniciach, už nevládzu a potrebujú našu pomoc.
Preto od zajtra 1. 1. 2021 od 5:00 hod. platia nasledujúce sprísňujúce opatrenia:
1. Rušia sa dvojbubliny
2. Každý, kto opustí dvojbublinu, v ktorej strávil sviatky, môže byť už iba vo vlastnej bubline – domácnosti. Návštevy nie sú povolené, s výnimkou nevyhnutnej starostlivosti o blízku osobu.
3. Ľudia na návštevách, chatách, v hoteloch, sa budú môcť iba jednosmerne vrátiť do miesta svojho bydliska, a to aj po 1. 1. 2021.
4. Zatvárajú sa kostoly pre verejnosť
5. Zatvárajú sa vleky
6. Všetci zamestnávatelia majú povinnosť nariadiť home office každému, kto môže prácu vykonávať z domu. Ostatní zamestnanci musia mať pri ceste do práce a z práce potvrdenie od zamestnávateľa, že nemajú home office, ale musia prácu vykonávať mimo domácnosti.
7. Povolený je pobyt v prírode a individuálny šport v rámci jedného okresu, Bratislavy a Košíc
8. Okrem cesty do práce a z práce, ako aj nevyhnutnej starostlivosti o blízku osobu, nie je povolené prichádzať z okresu do okresu, s výnimkou pohybu po meste Bratislava a po meste Košice
9. Pri pobyte v prírode nemôže byť spolu viac ako 6 osôb, aj to iba s rúškami a rozostupmi.
10. Návštevy lekára, lekární, nákup potravín, drogérie a pod. zostávajú povolené
Prosím vás všetkých o zodpovednosť. Žiaľ, ukazuje sa, že niektorí ľudia nerešpektovali pravidlo dvojbublín a stretávali sa krížom-krážom s viacerými bublinami tesne pred Vianocami a počas Vianoc. Teraz pribúdajú nakazení tesne pred a počas Vianoc, u ktorých sa prejavujú príznaky. Musíme to zastaviť.
Držme si palce. Zostaňte zdraví!
Zdroj: FB
]]>