Originálne insignie ako symbol štátnej moci ČSSR a plynová detská maska

O

Ďalším vydraženým tovarom je nová detská plynová maska so zapečateným filtrom. Je dobre, že tento typ masiek pochádzajúci z čias tzv. „Studenej vojny“ v našej časti sveta končí už len v múzeách…  ]]>

2 komentáre

  • Pán Majko pri fotografiách máte veľa časopisov a literatúry.To máte v archíve v štúdiu?Na nejakom staršom videu som za vami videl aj veľa zaujímavých aspom názvom kníh.kde ich zhánate????

  • dôchodca 15. mája 2021, 0:14 – literaturu a casopisy nakupujem po desatrocia. Je pravdou, ze za posledne roky sa specislizujem na obdobie 1968 a 1989 s cielom sustredit dostatocnu kniznicu na relevantne studium vyznamnych udalosti daneho obdobia a vytvorenie maleho muzea totatlity v zaujme vystrahy pred totalitou inou.
    Ano, v studiu mame asi 5000 knih a kniznice s roznou literaturou (prevazne faktu a encyklopediami) skutocne niekedy sluzia ako pozadie pri rozhovoroch a diskusiach.
    A zhanam ich v beznych knihkupectvach, na burzach, kniznych trhoch a to aj v zahranici – hlavne o Cernobyle ci udalostiach na Balkane a vychode od nas.

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.