Vysoká burina na verejných priestranstvách aj v štrkovom nápise SEREĎ

V

Burina vysoká miestami jeden meter je aj pred mestskou nehnuteľnosťou Sociálnymi bytmi mesta Sereď. Otázka je, či neporiadok, odpadky a špinu pred nehnuteľnosťou nie je lepšie nechať zarastené, keďže sociálne prípady v mestskej nehnuteľnosti nie sú vedené aspoň robením poriadku tam, kde im je Mestom Sereď umožnené výhodne bývať. Stav na fotografiách: nedeľa, 30.05. 2021 v neskorých popoludňajších hodinách. ]]>

17 komentárov

 • Namiesto fotenia si to mal vytrhať a nie tu písať o tom sprostosti. Zaujímavé že na to máš čas

 • Prečo by to mal Miloš trhať ? on nie je zamestnanec mesta na to určení… Miloš má svoju prácu venovať sa novinárčine a to robí veľmi dobre pretože jeho článkami veľakrát stúpil na otlak kompetentným. No nemám pravdu?

 • Pán Majko,to aký zvatsovaci objektív ste použil na tú veľkú burinu na strkovom napise.Navrhujem tam postaviť takú búdku a jedného zamestnanca,ktorý bude mať na starosti len tu burinu,a okamžite ju zlikviduje,a to hneď pri zárodku.

 • toto nič nie je. na čepeňskej je to do pol pása. Alergici tlieskajú.

 • Na ten nápis by stačilo použiť hocijaký rozprašovač z čistiaceho prostriedku a naliať do neho postrek proti burinám. Trošku burinu postriekať a za 3 – 4.dni uschne. Je po probléme

 • Vy sa musíte nudiť pán Majko. A len tak mimochodom, nie je tá burina na poslednej fotke pred vaším domom? ? (samozrejme nemyslím sociáne byty ale dom vedla)

 • Ste trápny 31. mája 2021, 19:58 – na fotografiach je burina pred mestskou nehnutelnosotu socialnych bytov.
  Obdobna burina je aj na verejnom priestranstve pred viacerymi domami – aj mojim. Mate pravdu, ani tam si Mesto Sered zastupene primatorom a statutarom Ing. Martinom Tomcanyim neplni povinnosti.
  Nechcel som to spominat, lebo necitim potrebu cez noviny riesit mestsky pozemok a priestorna ulici na urovni mojho pozemku. Ale ked ste to napisali Vy, nemam problem potvrdit, ze priestorov o ktore sa mesto nestara je viac.

 • Na tej ulici, kde bývate nie je vela domov, ktoré by mali pred sebou takú burinu ako ten Váš. Väčšina ludí totiž asi vlastní kosačku a vie ju použiť. Je len Vaša hanba ako Vám to vyzerá pred domom. Normálny človek by sa za to hanbil, Vy to ešte zverejníte. Naozaj Vám to nepríde hlúpe? Miesto hádzania špiny na iných vybehnite pred barák a pokoste, zaberie Vám to podstatne menej času a ešte si aj prečistíte tú Vašu zvrátenú hlavu.

 • pre MM 31. mája 2021, 23:04 – vdaka za radu, no som svojpravny a zastavam nazor, ze kazdy si ma plnit povinnosti – hlavne ti, ktori za ich plnenie su plateni.
  Ak ale mate Vy osobne zaujem robit na svoje naklady pracu za inych, slubujem, ze Vam v tom nebudem branit.

 • Nie vážení ,tá burina nieje len pred Majkovým domom.
  Taká do pása je na celej ulici , kam sa len pozriete.A nemyslím si ,že by sme mali my obyvatelia suplovať mesto a udržiavať verejné pozemky. Aj keď pripúšťam ,že veľa krát nám to nedá a pokosime.Ale robiť trvalo prácu za tých ktorí to majú v nálpni,lebo ich platíme aj z našich daní ,sa nedá.
  A vy ktorí máte pocit, že udržiavať verejné priestranstva je úlohou obyvateľov domov susediacich s týmito schátralymi priestranstvami ,prídete kosiť a udržiavať poriadok.Začnite pred mostom a pokračujte až na Nový Majer a najlepšia bude ručná kosa pretože sa asi v tej buriny stratite.
  A potom všetky ulice v meste. Lebo všade je to zúfale..
  Alebo žeby na toto neboli peniaze ?!
  Ako načo…!!! Veď sme v Seredi.

 • Bravo pani obyvateľka. Okolo nás to isté. Zachviľu sa tam stratia aj s tou veľkou kosačku. Až prídu vôbec, hmmm.

 • Akí ste všetci chytrí ! Kosičov je málo,poznám ich situáciu. Skúsili ste niekto niekedy kosiť 8.hodín s tou ručnou kosačkou ? A ešte k tomu každý deň ? To nie je práca hodná tých smiešnych 450.-evri čo dostávajú.
  Ja osobne by som to nerobil ani za 1000 !
  Mesto by mohlo naozaj zobrať aspom na leto zopár brigádnikov…

 • Zakonnik prace hovori jasne. Plat prinalezí iba za vykonanu pracu….Kedze pani kosci viac ako polovicu pracovnej doby necinne presedia musia mat zaplatene iba za to co odpracuju…. Mimochodom nikto z nich tam nieje nedobrovolne a to za aku mzdu pracuju je tiez ich vec. Okrem toho ak by taketo vykony podavali v ktorej kolvek sukromnej firme, tak su davno prepustení ….Čize naoko lacna pracovna sila je pre nas velmi draha…Zaujimave by bolo keby nam pan Hinpan ich priami nadriadeny zverejnil kolko metrov štvorcovych ma vykazat kosec za hodinu aby si zasluzil plnohodnotnu mzdu a ako stimuluje podriadenych aby ti šikovnejsi a usilovnejší zarabali lepsie a ti ktorym sa poctivo pracovat nechce aby dostali menej….SKUSTE MILÝ PAN OKTORÝ SI TU OBHAJUJETE PRACU KOSCOV PONUKNUŤ IM INU PRACU SOM ZVEDAVÝ KOLKO BY S NICH ISLO PRACOVAT DO SUKROMNEJ FIRMI AKUKOLVEK ALEBO ZHODNU PRACU…GARANTUJEM VAM ZE ZIADEN..
  TEN STAV PRACOVNIKOV KTORÝ MA MESTO NA KOSENIE SI DOVOLIM TVTDIT , ZE JE VYSOKA PREZAMESTNANOSŤ …..Ak by mesto vytvorilo stymuly tak to dokazu robit rychlesie a kvalitnejsie z nižšim poctom pracovnikov a to sa netyka iba kosenia , ale aj mnohych inych pozíciach na mestskom urade…

 • Pán Ukol (vy sa tak voláte ?) skúste si to pár dní robiť sám za také peniaze a prejde vás chuť rozdávať tu rozumy ! Ani sa tým kosičom nečudujem.

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.