Skip to content

Vakcína v tehotenstve – ospravedlnenie a dôležitá informácia! – Dr. Bukovský priznal chybu a šírenie dezinformácií o vakcínach

foto: Dr. Igor Bukovský Fb
Vakcína v tehotenstve – ospravedlnenie a dôležitá informácia!
Nie je dnes ľahké vyhýbať sa informačnému chaosu, nástrahám a dezinformáciám. Veľmi si dávam záležať na tom, aby informácie, ktoré vám prinášame, pomáhali pravdu odkrývať, nie zahmlievať. Preto ma o to viac trápi, že som urobil chybu. Nebola prvá a nebude zrejme ani posledná.
Cítim vinu a cítim hanbu. Vo videu o riziku očkovania pre tehotné ženy a ich budúce dieťa som si zvolil zlý informačný zdroj. Podľahol som emócií tam, kde som mal ostať racionálny.
Fakt č. 1: Informácia, že podiel tehotenstiev predčasne ukončených stratou budúceho dieťaťa je u žien, ktoré boli zaočkované proti vírusu SARS-CoV-2 v prvom trimestri, až 82 % vyplývala síce zo zahraničného zdroja a nie z mojich analýz, ale ja som zodpovedný za to, že som si predloženú informáciu neoveril dôkladnejšie. Bol som presvedčený, že dokument, ktorý som vo videu zverejnil, bol oficiálne zverejnený na stránke odborného časopisu, z ktorého pochádzala aj pôvodná, kritizovaná štúdia. Prijmite, prosím, moje ospravedlnenie za túto chybu.
Aké je SKUTOČNÉ riziko straty plodu počas prvého trimestra? Nevieme, pretože štúdia, ktorú som kritizoval, neposkytla spoľahlivé informácie, skôr podozrenie, že ide o súčasť propagandy.
Stále platí aj moje tvrdenie z videa, že je nepochopiteľné, ako taký seriózny odborný časopis (NEJM) a jeho odborní recenzenti môžu uverejniť taký pochybný text.
Viac poviem vo videu, ktoré zverejníme pravdepodobne budúci týždeň.
Fakt č. 2: Naďalej platí, že očkovanie žien – najmä v prvom trimestri tehotenstva – NIE JE DOSTATOČNE PRESKÚMANÉ a o jeho bezpečnosti existujú závažné a opodstatnené pochybnosti. Preto každý, kto tvrdí opak, alebo dokonca uisťuje ženy o bezpečnosti vakcíny počas tehotenstva (hoci súčasne dostupné vakcíny nemajú ukončené ani klinické testovanie pre NETEHOTNÉ nieto ešte TEHOTNÉ ženy) a nahovára ich tak na prijatie klinicky nedostatočne preskúmanej vakcíny, NEKONÁ PREDNOSTNE v záujme zdravia a bezpečnosti matky a jej plodu.
Nuž, ukázalo sa, že som si zvolil zlý informačný zdroj, z ktorého som verejne citoval a vyvodil závery. Je to len moja chyba, nikoho iného. Cítim vinu aj hanbu pred našim Stvoriteľom a každým človekom, ktorý mi v dnešnej dobe dôveruje. Pokúsim sa premeniť svoje pocity viny a zlyhania na väčšiu zodpovednosť.
Súčasne však naďalej platí, že vakcíny proti vírusu SARS-CoV-2 nie sú dostatočne preskúmané a považujem za etické a zodpovedné varovať ženy pred očkovaním počas tehotenstva alebo pred možným či plánovaným otehotnením.
Potvrdil to aj prof. Krčméry, významný člen slovenského Kovidbyra, keď v nedávnom rozhovore pre TA3 vyhlásil, že „…bezpečnosť vakcíny pre tehotné ženy sa ukáže asi o 5 rokov…“ Až o päť rokov?! Ale očkovať sa TERAZ je bezpečné a zodpovedné?
Viac informácií prinesieme v pripravovanom videu.
Ďakujem za vašu dôveru a vaše odpustenie. A znovu verejne varujem: nie som neomylný! ?
PS: Kto hľadá neomylných ľudí, nájde ich v slovenskom Kovidbyre, Národnej rade a vláde, na Ministerstve zdravotníctva SR a v médiách.
]]>