"Je sex s očkovanou osobou hrozba a poškodzovanie si zdravia ?"

&

Doba poznačená protipandemickými opatreniami významným spôsobom zmenila správanie sa ľudí na sociálnych sieťach, ale aj v bežnom živote. Nárast agresivity a presadzovania najmä odporu voči cestovaniu a následnej vakcinácii je zrejmým prakticky na dennom poriadku. Problémom ale takéto správanie začne byť v momente, keď je nie názorom jednotlivca ale je organizované a to za účelom získania politického kapitálu u ľudí, neschopných iným spôsobom zaujať aspoň určitú vrstvu populácie. Imigranti a hrozba ich obsadenia Slovenskej republiky – téma strany Smer, Kotlebovcov a nezabudnime podotknúť aj predstaviteľov súčasnej strany Hlas stratila na sile, prestala byť zaujímavou. Podpisy vyzbierané Kotlebovcami napríklad aj na mítingoch v Trnave skončili nevedno kde, no na pobláznenie a vystrašenie časti ľudí tou hŕstkou zúfalých jedincov prahnúcich nie po našom Slovensku, ale ďaleko vyspelejšom Nemecku stačili na získanie mandátov tejto strany v NR SR. Mocenské ambície a pravdepodobne aj financie spôsobili delenie strán a nové politické subjekty na scéne potrebujú nové témy. Žiaľ práve tie doba korony priniesla. Dnes vidíme billboardy ďalšej politickej strany (aké má vlastne číslo v poradí? 160 či viac?)snažiacej sa zviesť na vlne flustrácie z opatrení proti šírenia koronavírusu  nehľadiac na škody, ktoré takýmto spôsobom môžu byť napáchané na mentálnom zdraví práve oslovovanej časti populácie. Dnes už vieme, že množstvo hoaxov, dezinformácií a statusov navonok vyzerajúcich ako dielo nepríčetných jedincov, je v skutočnosti súčasťou propagandy zameranej na destabilizáciu všetkého smerom na západ od Ruskej federácie a teda k nim treba aj takto pristupovať. Zároveň je ale potrebné uvedomiť si, že nie každý človek dokáže priamo identifikovať čo priamo propagandou je a preveriť si relevantnosť zdrojov šírených informácií. Za čias socializmu sme mali problémy dostať sa k informáciám. Museli sme tajne počúvať komunistami cielene rušené vysielanie rozhlasovej stanice Hlas Ameriky a Slobodná Európa, riskujúc perzekúciu režimu či dokonca väzenie. Dnes takýmito problémami netrpíme. Slobodu máme, no problémom je, že nie všetci s ňou vedia naložiť rozumne a zodpovedne.  ]]>

24 komentárov

 • Miloš problém nie je dostať sa k informáciám,problém je že skutočné a pravdivé informácie sa v slovenských médiách obyčajný človek nedozvie. Všade iba covid teror a očkovanie.
  Médiá sú jednostranné,zmanipulované nosatými spoza veľkej mláky. Chceš tvrdiť že to tak nie je ?
  Prečo sa nikde v sk médiách nedozvieme že práve v týchto chvíľach to pred parlamentom vrie ?

 • Jozef nemám pustené TV,tak neviem či niekde niečo vysielajú. A denníkom N by som sa teda rozhodne nezaoberal

 • pozrel som si to cez mobil v praci. a TASRTV to vysiela nazivo.
  a tak sa mi zda, ze si na nete.Ci?

 • Ja mám internet akurát tak v PC doma na stole a ak PC vypnem,nemám ani internet. V telefóne také čosi nechcem.
  Dúfam že ti stačí také vysvetlenie

 • Pozornosť na seba dezinformátori pútajú predovšetkým obsahom, ktorý apeluje na pocity neistoty a strachu z pandémie. S varovaniami odborníkov o možnej tretej vlne pandémie spôsobenej variantom Delta, prichádza aj nová vlna dezinformačných naratívov.
  Presne to sa deje teraz pred parlamentom, LSNS tam bojuje proti očkovaniu. Je to dôsledok konšpiračných webov, deziformácii, úplne choré. Hlas včera na seba pútal pozornosť na čiare,ich cielom je otočiť diane na slovensku, dostať von korupčníkov. Nechajte vyšetrovateľov pracovať.
  Pred rokom tvrdili, že covid neexistuje, že si ho vymyslel Warren Buffet, potom ochorel vodca a nič to nebolo vyriešil to vodkou. Potom zomrelo na slovensku 12500 ľudí, a len vďaka testovaniu nie viac.

 • Daniel ty si prípad..nemám slov
  Sorry povedal by som to inak, ale na teba neexistuje Ani nadavka

 • ..fakt citat tie tvoje nezmyselne prispevky je zabavne…spamujes tu diskusie svojimi kravinami a oznacujes ostatnych ludi s inym nazorom za ovce a neviem co..ty fakt veris tej svojej pravde o chode tohto sveta??? Fakt si myslis ze to tu ovladaju nejaki slobodomurari,nejaki zidojasteri🤣..a Bill Gates spojeny s farmakofirmami a aby som nezabudol vsetkymi mediami..okrem Zem a Vek???🙉

 • Daniel ti to určite vyvráti a názve nás ovcami, že máme počkať nejakú dobu , že príde na jeho slová 😂😂

 • Spavat budem skym chcem, zaockovat sa nedam lebo sami neviete co vam dali a kazdeho je osobna vec co bude robit ale ja zo svoje zdravie nedam nikomu a kto si necha do seba vpustit nieco ocom sa docitate len na internete a potom ste vsetci mudri su to len a len vase sracky. Ockovany drzte sa a neockovany aby sa vam raz nevysmievali ze ste sa nechali ojebat…

 • Prečo článok na ktorý si nám tu nechal odkaz nemá autora? Prečo sa nedopátraš kto stojí za daným internetovým médiom cz24news? Porozmýšľaj!

 • Cz24.news je az neuveritelne ake bludy publikuje. Je to dezinformacny web prokremelskej propagandy. Mnozstvo odkazov na dalsie ruske konspiracne weby. Je to silno dotovany web. Cielom je destabilizacia europskeho hospodarskeho priestoru, teraz neockovanim, co su priame a silne skody, inokedy politicka propaganda v prospech proruskych stran a politikov ako bol kapitan, sudruh Blaha alebo Kotleba. O demokraciu sa musime kazdodenne starat inak skoncime ako Bielorusko.

 • Pre anonyma 23. júla 2021, 18:50 – cakat od ludi sledujucich menovane portaly ze sa budu zaujimat o zdroj publikovanych informacii, vydavatela ci autora clanku, je utopiou.

 • Miloš teba osvietil Ročild ? Alebo Rokefeler ? Je to tvoj názor,to je fakt,ale také niečo tu napísať,to mi pripadá ako keby ťa prešiel rýchlik Osaka – Tokyo… a ten je kurevsky rýchly.

 • Daniel 23. júla 2021, 22:19 – za pripomenutie toho “rychlika” dakujem a hned opravujem – nepresiel ma, ale som sa nim viezol. Je fakt rychly – nejake reportaze o mojej ceste Japonskom Od Hiroshimy az po Hokaido najdes aj na SOL.

 • Ďakujem za ponuku,momentálne na to nemám čas. Na budúci víkend sa vidíme a všetko si vysvetlíme

 • Ten chren treba údeným,a zapiť bromhexinom s vodkou,kto má lepší žalúdok,môže aj savom ..🤣😂🤣

 • Осаго онлайн
  Каждому автолюбителю рано или поздно приходится столкнуться с необходимостью проходить технический осмотр своего авто — эта процедура на данный момент является обязательной для всех транспортных средств. Однако частоту прохождения осмотра определяет возраст автомобиля. Так, согласно действующему законодательству легковые автомобили старше 10 лет должны проходить технический осмотр ежегодно, причем за просроченную диагностическую карту предусмотрен штраф. Более молодые транспортные средства в возрасте от 4 до 10 лет имеют небольшую поблажку — им необходимо проходить техосмотр один раз в 2 года. И только владельцы новых авто могут не появляться в специализированных пунктах до тех пор, пока транспортному средству не исполнится 4 года.
  В последнее время правила прохождения техосмотра претерпели некоторые изменения, ознакомиться с которыми необходимо каждому автолюбителю. Теперь регламент стал чуть жестче и обязательно включает в себя следующие правила:
  1. Техосмотр обязательно должен проводиться «вживую», то есть необходим реальный осмотр автомобиля. Получение диагностической карты с помощью онлайн-сервисов, которые обещают быстрое оформление документа без фактического осмотра машины, является незаконным. И несмотря на уверения этих сервисов, что карта учитывается в базе ГИБДД, рисковать не стоит. Среди пунктов, проводящих диагностику автомобиля, следует выбирать проверенный и сертифицированный, так как только такие станции техосмотра передают данные в общую базу.
  2. Сотрудник станции технического осмотра обязан производить фотофиксацию в начале и в конце осмотра. Это требование должно было вступить в силу еще в начале этой весны, но было отложено до 1 октября из-за пандемии. Оно в значительной мере повлияло на сокращение количества станций техосмотра, так как не все пункты смогли обеспечить нужную аппаратуру. Однако смекалистые владельцы станций техосмотра вышли из положения — их сотрудники просто фотографируют авто на телефон до начала осмотра и после него с последующим занесением снимков в базу. Также это требование несколько усложнило работу нелегальных пунктов техосмотра, которые предлагают диагностические карты онлайн.
  3. По регламенту техосмотр проводится в течение определенного времени. На легковое авто без прицепа уходит 30 минут, поэтому теперь целесообразно заранее записываться на конкретное время, а не надеяться на прохождение в порядке живой очереди, т. к. это может сопровождаться очень длительным ожиданием. Время начала и окончания техосмотра фиксируется на фото. В течение этого времени специалист должен проверить работу всех световых приборов — габаритов, поворотников, дальнего света, противотуманных фонарей, аварийной сигнализации, стоп-сигналов и заднего хода. Ближний свет проверяется не только на его непосредственное наличие (чтобы обе фары горели), но и направление и сила освещения. Некоторые станции используют для этого окрашенную стену и делают вывод исходя из отражения на ней, другие оснащены специальным прибором. Кроме того, проверке подлежит работа стеклоочистительных щеток. Далее проверяется тормозная система — сначала колеса передней оси, потом задней. Проверка тормозов осуществляется на специальных роликах. Кроме того, специалист должен обязательно осмотреть внешний вид автомобиля, на предмет повреждений, которые могут влиять на безопасность нахождения авто на дороге или мешать обзору водителя — например, треснутое лобовое стекло или зеркала заднего вида. При техосмотре авто обязательно проверяется наличие и укомплектованность аптечки, знака аварийной остановки, а также наличие и наполненность огнетушителя. Вполне вероятно, что в ближайшем будущем в закон вновь будут внесены очередные изменения, которые разрешат не обращать внимание на трещины лобового стекла, а также будут допускать отсутствие аптечки или огнетушителя. По крайней мере, такое предложение уже выдвинули представители МВД, считая, что необходимо упростить процедуру техосмотра и ускорить ее.
  Есть еще одно нововведение, которое можно отнести скорее к категории поблажек — для получения полиса ОСАГО теперь не обязательно иметь действующую диагностическую карту. Это изменение вступило с 22 августа 2021 года. Однако новое требование не отменяет обязательного прохождения техосмотра, даже когда полис ОСАГО уже на руках.

 • займ на карту мгновенно круглосуточно на карту не выходя из дома.
  Преимущества получения займа на карту онлайн
  Индустрия микрозаймов имеет чёткую ориентированность на клиентов находящихся в положении срочного поиска денег. Вся система нацелена на максимальную скорость принятия решения, что бы заёмщик не успел обратиться к конкурентам.

  Микрокредит может получить даже человек с плохой кредитной историей.
  Их даже можно использовать в целях улучшения кредитной истории. Просто берёте быстрый займ и выплачиваете в срок. Это может быть очень полезно, потому что большие суммы без отличной кредитной истории не получить.

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.