Generál Macko hovorí o súčasnej situácii v krajine

G

21 komentárov

 • Anonym 8. októbra 2021, 11:48 – Vami menovani ludia dostali mandat urobit zmeny. Ja vidim problem v tom, ze s nimi meskaju viac ako rok.

 • Ludia vedia čo sa deje na Slovensku, netreba podceňovať, ale veľa zlého robia aj novinari. Voľby sú raz za štyri roky ak som zvolil blázna, plagiatora, mafiána absolútne nemoraneho človeka, potom sa len pozerám že som znova naletel. V armáde sa zmena vykoná ľahko rozkazom, pán general.

 • Vzorový generalisimus, slúžil CCCP a tiež USarmy. To sa nepodarí každému.

 • Milan 8. októbra 2021, 13:10 – pre ulahcenie, CITUJEM zo svojho prispevku pod clankom, ktory som napisal hned po volbach:
  „A od zaciatku MUSIA OBCANIA KONTROLOVAT POLITIKOV zo vsetkych stran, ktore moc v state preberu.”

 • Pan Majko, šľapeme kapustu, kapitalizmus ma dosť penez aby zaplatil trepálov ktorý ohlupujú voličov. Po voľbách je jedno kto koho volil. Keby ľudia vedeli pred voľbami ze Matovič je plagiator tak ho nevolia. Výtazom je vždy kapitalizmus.

 • Milan 8. októbra 2021, 15:20 – je jedno, kto vyhra volby – ucinna a systematicka KONTROLA obcanmi je NEVYHNUTNA !! Ked politik vie, ze ma „na krku mnozstvo zvedavych oci“, bude sa tak sprvata. Rovnako, zariadi sa aj vtedy ked vie, ze ludia su apaticki a len zundru pri klavesnici pocitacov.
  Toto plati pre vysoku politiku, ale aj spravu veci verejnych priamo v samospravach, ktore su obcanom najblizsie.

 • Lipšic dostal mandát od ľudí ???
  To že Matovič verejne oklamal svoje ovce že má titul legálne je v poriadku ?
  Podvodníci nemajú v slušnej spoločnosti miesto ! A táto vláda nemá už ani podporu obyvatelov.

 • je to banda jenda ako druha, a ked vidim a pocujem tu gumu prizivnicku tak mi je na grc!!!

 • 15:46 čo ty máš furt s tým titulom. Kedy si videl Matovičovi niekde napísaný titul pred menom? A to aj v minulosti.

 • Pan Majko, ak budú média pravdivo informovať občana, kontrola politikov bude pod kontrolov. Občan si ľahšie vyberie stranu ktorej dá hlas.

 • I tak še dá: Neblúznite a neočierňujte prosím. Neviem komu a čomu ste služili Vy. Tu je môj preibeh služby a skúsenosti.
  Pán MIlan: V demokratických krajinách to ani s tými rozkazmi nie je také jednoduché. Nestačí vydať rozkaz, ľudia aj vojaci musia byť presvedčení, že je to dobrý rozkaz a musia mu rozumieť, čo sa ním sleduje. To je pravá úloha denerála v demokracii. Viesť ľudí, ktkrý vám dôverujú a nie sa Vás boja.
  I tak še dá: Na poučenie pred pred budúcimi útočnými komentármi:
  https://pavelmacko.sk/o-mne/

 • Pan Macko hádam rozkaz je stále rozkazom, hádam ako generál nebudem polemizovať o rozkaze s obyčajnim vojačikom tak som to myslel. Slúžil som skôr v armáde ako Vy Pan generál. O žiadne očiernovanie nešlo. Je vidieť z vašej reakcie na článok že si potrpite na svojom titule.

 • Iný gen. v. v. zas hovorí, že „Armáda nie je o pocitoch, ale o rozkazoch. Sila rozkazu je viac ako zákon,“. V tom porovnaní so silou rozkazu vs zákon sa, samozrejme, sakramentsky sekol, ale inak vystihol podstatu, že rozkaz sa má plniť a nediskutovať o ňom. Ak by vojaci v niektorých prípadoch neboli presvedčení, že je rozkaz dobrý, tak akú majú možnosť? Odmietnuť ho? Polemizovať o ňom? A čo trestný čin neuposlúchnutia rozkazu podľa § 393 TZ?

 • Bohuzial mas pravdu. U nas musi vykonat rozkaz. Ale napr. v Cesku uz nie. Pokial je rozkaz zjavne protizakonny ma pravo, dokonca povinnost ho nevykonat. Inak moze byt trestne zodpovedny.

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.