Keď sa poslanec Kavoň nekontroluje sám, musia to robiť občania

K

Vie ale volič už počas volieb, kto je kto, aké má vlastnosti, charakter, ako sa vo funkcii (pri moci) bude správať a čo s ním moc urobí? Záujem o veci verejné v demokracii nesmie končiť volebným dňom a prečítaním si výsledkov volieb.  Ak sa následne o volených zástupcov občan prestane zaujímať, ak ich správanie a konanie pri správe vecí verejných zostane bez občianskej kontroly, môžu (a podľa skúseností sa to aj stane) u niektorých ľudí dosadených do verejných funkcií nastať výrazné  zmeny. Funkcia a moc totiž odhaľuje vnútro a charakter človeka. Zvolený zástupca občanov by mal mať vysoký morálny kredit a mal by v konaní byť voči všetkým občanom férový a jeho konanie by malo byť predvídateľné. A znovu – nie u všetkých to tak aj je. No a pri niektorých z nich potom stačí obhliadnutie sa do minulosti, pripomenutie si ich konania, výrokov či verejných vyhlásení  a občan sa môže prekvapiť, alebo dokonca byť zhrozený. Hodnotiac konanie a výroky voleného zástupcu v čase, je človekom „viacerých tvárí“ poslanec OZ v Šintave  Ján Kavoň. Veď si jeho výroky pozrite sami… https://www.youtube.com/watch?v=h8DW-t_u1OQ Aké praktiky sa v obci Šintava snaží zavádzať poslanec a verejný činiteľ Kavoň? Aké materiály zbiera na iných poslancov? Sleduje ich, ak áno, s akým úmyslom? Nie je takéto konanie poslanca Kavoňa nebezpečné a nemôže sa javiť ako vydieranie a nie je dokonca nezákonné? Správa vecí verejných sa na Slovensku práve vďaka takýmto ľuďom vo funkciách dostáva do stavu, kedy samospráve, funkcionárom a „politikom“ nedôveruje stále viac ľudí. Vo vysokej, ale aj v tej najnižšej, komunálnej politike. Jednoducho všade tam, kde sa volení zástupcovia takpovediac „vymknú z pod kontroly“ a začnú namiesto obhajoby verejného záujmu, robiť si nejakú pofidérnu „svoju“ politiku. Ale o tom až nabudúce…]]>

10 komentárov

 • On kade prave treba tam obhajuje nezmyselne veci….a sam sa chudak z toho nevie vymotat…ale dolezity…

 • Práve som dopozeral záznam z posledného Oz.
  Pán Kavon tam háji a bojuje za občana Holicku ako lev. Aj keď vie že nemá pravdu. Až je to okaté. A myslím ,že nie po prvý krát.
  Budem si ho pozorne všímať ako bojuje za iných občanov a ako bude hájiť ich práva.

 • Dobrý deň pán pozorovateľ, asi máš na hlave zváračskú helmu, keď nevidíš tie tri čo ešte v podstate nič nepovedali. Za to minulé volebné obdobie tam robili scénky ako keby mali útočiť na vrchol Hviezdnej roty. A teraz nič. Asi držia bobra mlčanlivosti.

 • Pán pozorovateľ, v skutočnosti je výsledkom tohto zastupiteľstva zadlženie obce , čo považujem v poslednom roku mandátu za nezodpovedné. Za tri roky opravili dve cesty a jednu strechu. Tiež riešiť ZOS , je ako chytať užovky za chvost.
  V poslednom roku volebneho obdobia už vystavovať biankošeky nie je fér.
  Bude zaujímavé, kto sa podujme kandidovať v roku 2022 na starostu a poslancov.

 • Áno dve cesty a jedna strecha + 150 tisícový dar pre právnikov.
  Stále viac ako Holiçka za 8rokov.
  Počul som, že Holička chce zase kandidovať ,tak nech sa s tým potom popasuje ,je to jeho dlh.
  Keď si dobre počúval dlh zos je 50 tisíc prečo to neriešiť?
  O tú čiastku mohol byť nižší úver

 • Pri ZOS sa dlh môže riešiť, myslím tým dlhodobé riešenie. V prvom roku volebného obdobia mali občanom predstaviť riešenia volebných sľubov a pracovať na ich splnení. Bolo tam aj ZOS, vodovod Nitrianska, kanalizácia, zberný dvor, nové stavebné obvody…

 • Ešte jedna otázka pre lepšie informovaných.
  Pri vodovode Nitrianska ide obec robiť prípojky, ktoré mali urobiť vodári ? Je takýto výdavok v súlade so zákonom ?

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.