Skip to content

My sa tu trápne hádame o pár spojeneckých vojakov pre dve naše letiská, a zatiaľ našim slovanským bratom za našou východnou hranicou ide o všetko.

Modlime sa v týchto dňoch za Ukrajinu! Nechcel by som zakúsiť ten tlak a neistotu z toho, čo im prinesú najbližšie dni a týždne. Ich mocný sused im už roky rozkladá štát. Privlastnil si časť ich územia. Vedie zákerné vojenské operácie v pohraničných oblastiach a ešte sa zbabelo k tomu ani nevie priznať. Hneď za hranicami sa zhromaždilo množstvo divízií pravidelnej armády, ktoré čakajú len na povel. A presúvajú sa tam aj ďalšie. Ukrajina nemá spojenecké zmluvy s nikým, kto by mal povinnosť jej v tejto situácii účinne pomôcť. Nikto, ani samotní Rusi, nevedia, čo v najbližších hodinách urobí bývalý dôstojník spravodajskej služby, ktorý svoju veľmoc, Ukrajinu a celý svet do tejto situácie priviedol. Je to nebezpečný poker so životmi miliónov ľudí. Len na rozdiel od hazardnej hry, v reálnej politike sa niekedy nedá urobiť krok späť.
My sa tu trápne hádame o pár spojeneckých vojakov pre dve naše letiská, a zatiaľ našim slovanským bratom za našou východnou hranicou ide o všetko. Buďme s nimi solidárni! A pripravme sa, ak budú ľudia z Ukrajiny potrebovať pomoc. Rád by som bol, keby som sa vo svojich obavách mýlil. Ešteže sa zdá, že súčasný americký prezident nemá mentalitu Nevilla Chamberlaina!
Zdroj: FB
]]>