Ceny dreva a výrobkov stúpajú. Ako je možné, že ešte nie je zakázaný jeho export?

C

10 komentárov

  • Prachy, prachy, prachy. Miesto lesov bude mať holé stráne s vlekmi, luxusnými hotelmi, chatami a možno, že i s diaľnicou na Lomnický štít. Naša krajina bude vyplienená, bude mesačnou krajinou, bez ornej pôdy, bez lesov. Vyvážane drevo ako zmyslov zbavení za lacný peniaz, kde si ho spracujú a potom nám ako výrobok draho predajú a to ešte z drevotriesky. Oni si svoje lesy chránia, radšej od sprostých Slovákov ho lacno kúpia. Kedy sa spamätajú, keď bude neskoro?

  • Práve, že kapitalisti si svoj majetok chránia. My nežijeme v kapitalizme, ale v nejakej pomýlenej a zvrátenej spoločnosti nenažrancov.

  • Sme členmi EÚ,keď príde z bruselu príkaz,tak budeme vyvážat kolko nám nakážu.Bohužial.Čo sme chceli to máme.

  • Tento problem sme si vyrobili sami, EU ani svetove trhy s tym nic nemaju. Gulatina sa vozi von, lebo nam chybaju spracovatelia. KVH profily sa napriklad robia v Rakusku, ak by sme zakazali vyvoz gulatiny, tak by drevari prisli o vacsinu odberatelov.

  • V lete stal celý vlak krásnej guľatiny, na cukrovarskej kolaji, týždeň, odišiel smer Galanta.

  • Spracovatelia nám síce chýbajú, ale to nie je dôvod vyvážať drevo von. Zvrátená logika. Takisto je hlúpe argumentovať tým, že niekto tým príde o prácu. To akože neexistuje možnosť nedrancovať lesy? Že prídu drevári o odberateľov? No a? Zostanú nám lesy, či niekto má iné priority?

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.