100 rokov ZSSR

1

100 rokov ZSSR
Možno chcel Putin a spol k 100. výročiu vzniku ZSSR (vznikol 30.12.1922) ho akosi obnoviť. Hádam do tohto termínu zasadíme s Ukrajinou tomuto mega tragickému omylu poslednú ranu. Bohužiaľ s miliónmi obetí počas celej 100-ročnice. A môže, verím začať obroda Ruska. Duchovná, morálna, právna, ľudská. A potom alebo zároveň možno riešiť plyn, ropu, urán… Nezameňme si zasa toto poradie… Je tu istá nádej na malý zázrak: nehroziaca, spolupracujúca a hádam demokratizujúca sa matička Rus. Hádam tak, ako keď Jeľcin dal znova postaviť chrám Krista Spasiteľa na brehu rieky Moskvy, ktorý dal Stalin v roku 1931 zbúrať. Mohlo by sa napríklad začať riadnym pohrebom V. I. Lenina. Čo tak 30.12.2022?

Zdroj: FB

12 komentárov

 • Kosák a kladivo, zakázal by som tieto symboli rovnako ako je zakázaný hákový kríž, oba režimy spáchali podobné zverstvá.

 • Akú nálepku dat Američanom milióny mŕtvych vo vietname, Iraku, Srbsku.

 • Anonym 10. marca 2022, 16:36
  Akým američanom. Rus sa snaží rozstrielať Kyjev v ktorom žije 3 000 000 obyvateľov, to je viac ako polovica slovakov a to len v jednom jedinom meste, ktoré rus obklučil a striela a bombarduje ho. Včera rozstrielali pôrodnicu, po ruských pamätníkoch tu nič neostane.

 • Pre 10. marca 2022, 17:41
  Takym co rozdrbali Belehrad, Bagdad, Afganistan, Vietnam. Pocet obeti vo Vietnamskej vojne sa odhaduje na cca 1,5 miliona. V Iraku asi na 2 miliony , Afganistan cca 60 tis. V Srbsku pri bombardovani Belehradu bolo zabitych okolo 7 tisic civilistov. Malo? Nie. Akurat media nedavali srdcervuce spravy od rana do vecera. Samozrejme to je uz zabudnute 🙂 Ved oni im priniesli slobodu a demokraciu.

 • Pre 10. marca 2022, 21:03
  USA neuznávajú právoplatnosť Haagskeho tribunálu pre vojnové zločiny. Prečo asi.

 • A možno by bolo dobré aj pripomenúť kto posadil Lenina do vlaku aj s peniazmi aby išiel spraviť v roku 1917 majdan.

 • Ruské veci a propagandu by sme mali zrušiť.Ulice,pamätníky…a podobne.Preco oslavovať okupantov….

 • pre M,ty kokot,kolko zbombardovali americania statov? preco im vsetko nezrusis?iphony,markizu atd. ty defekt.

 • Ty Anonym.Co cumis do svojho curaka.A vidím ze si za Rusko. TY BUZERANT VYJEBANY….

 • Rusko je úplne zničené, každým dňom vojny je to horšie a horšie, putler dokázal zdevastovať svoju krajinu tak rýchlo ako nikto. Exodus z ruska je extrémny, Kríza v rusku je zničujúca. To tam nevydrží nikto, revolucia je na ceste.

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.