Po staré čistiace prostriedky niekedy stačí zabehnúť do bazáru

P

Spomenú si ešte gazdinky, čím za socializmu prali, umývali riady, záchod, vaňu alebo okná?

Pravidelné návštevy bazára „priniesli ovocie“. Teda, staré, socialistické čistiace potreby. Do bazáru ich dali predať ľudia určite ani len netušiac,  že zachránili artefakty, ktoré skončili vystavené v Múzeu totality. Sme radi, že neboli vyhodené v odpadkoch. Zachovali sa v špajzi, na povale, v pivnici, či niekde vzadu v v skrinke, šuplíku alebo na poličke v kuchyni.

Teraz je Múzeum totality obohatené o prostriedky z bývalej GDR (Nemeckej demokratiskej republiky) a socialistického Maďarska. (titulné foto)

Nemáte doma náhodou zabudnuté niečo aj vy?

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Pridať komentár

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.