„Dal nám prednášku o Gaussovej krivke, ktorá dokazuje, že tretina populácie je pod hranicou mentálnej retardácie.“

&
Disident, publicista a podnikateľ Jan Dobrovský v knižnom rozhovore s kniežaťom Schwarzenbergom spomína na návštevy zaujímavých ľudí, ktoré zažil v kniežacom zámku Dřevíč. Kedysi tam zavítal aj Miloš Zeman. V tom čase bol predsedom vlády. Dobrovský o tom píše: „Už vtedy premýšľal o svojom budúcom politickom zameraní. Dal nám prednášku o Gaussovej krivke, ktorá dokazuje, že tretina populácie je pod hranicou mentálnej retardácie. A že to je neuchopený volebný potenciál, ktorý musí politik – pokiaľ chce byť úspešný a chce mať trvale vplyv na chod v krajine – získať na svoju stranu.“ (Renata Kalenská: „Připraven sloužit – rozhovor s Karlem Schwarzenbergem, Vydavatelství N media, Praha 2021, str.304). Môžeme polemizovať s tým, či táto štatistická zákonitosť predstavuje tretinu, alebo iný zlomok, v každom prípade dosť. A nie je to iba problém postkomunistických krajín. To sme sa mohli presvedčiť i za vlády predchádzajúceho amerického prezidenta. Skrátka ak politik vsadí na túto kartu, a ak si k tomu vymyslí ideológiu (bieleho muža strednej triedy, či ľudí práce, alebo jednoducho obyčajných ľudí), tak sa aj kultúrne vyspelá spoločnosť môže premeniť na štvrtú cenovú skupinu. Stane sa to hlavne vtedy, ak sa tí, čo patria do tých ostatných častí Gaussovej krivky nedokážu dostatočne zjednotiť aspoň na tom, aby tomu zabránili. Toto je výzva i na Slovensku v mesiacoch, ktoré nám zostávajú do budúcich volieb.
Zdroj: FB

5 komentárov

  • tomu sa dá celkom veriť , je to vidieť aj na slovenskej vláde 🙂 . 30% nepustí len ktorý nich to je keď podľa ich vyjadrovania a činov tam zapadajú skoro všetci ?

  • aktualne na ul. namesti slobody v seredi cigani blokuju cetu so svojimi autami, neda sa prechadzat, a nikto nic!!!

  • Jedna tretina je padnutá v mentálnej subnorme, to je isté. Druhá tretina je v letargii. Dokázal to aj covid aj vojna na ukrajine. Uvediem príklad:

    Dlhé roky sa hovorí, že úroky na hypotékach sú extrémne nízke okolo1%. Posledné dva roky sa hovorí, že pôjdu hore. Posledný rok sa vie, že FED od začiatku roku 2022 dvíha úroky a ECB ho bude nasledovať. Posledný polrok je fakt, že FED dvíha sadzby a ECB sa ešte nikam nepohla a úroky už rastú. V čechách sú hypo 7%. Čo myslíte z desiatich hypoték…koľko má DNES kratšiu indexaciu ako 3 roky???

  • Stotožňujem sa s daným odhadom, niekedy to vidím dokonca čiernejšie. Uvediem príklad. Skúsenosť za posledné týždne mi ukazuje, že ak by používanie zálohomatov a recyklácia samotná boli zároveň aj skúškou gramotnosti, tak polovicu národa máme negramotnú…

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.