Takáto formácia by asi nevyhrala voľby, ale stala by sa hráčom, ktorého by povolebná situácia musela rešpektovať.

T
Milí priatelia, na pár dní sa asi odmlčím, lebo idem na dovolenku. Chcem trochu relaxovať, rozprávať a hrať sa s vnúčatami, a tiež premýšľať o tom, ako podporiť vytvorenie nejakého politického formátu, ktorý by som mohol voliť v najbližších voľbách. Formátu, ktorý by priniesol Slovensku pokojnú, demokratickú, a zároveň kvalifikovanú alternatívu.
Najprirodzenejšie by pre mňa bolo, keby moje KDH, ktoré sa stále ešte opiera o relatívne masovú voličskú základňu ľudovej zbožnosti, potiahlo viaceré ideovo kompatibilné politické strany, čo takúto širšiu základňu nemajú, ale majú veľmi zaujímavých a kvalifikovaných ľudí. Mohlo by tak vyriešiť aj problém politickej budúcnosti slušných ľudí z odumierajúcej Kiskovej strany. A mohlo by ponúknuť na svojej kandidátke miesto aj takému Hegerovi, a tak mu otvoriť novú cestu, ktorá by už nezávisela od vrtochov jeho terajšieho straníckeho šéfa. Takáto formácia by asi nevyhrala voľby, ale stala by sa hráčom, ktorého by povolebná situácia musela rešpektovať. Ale KDH by to muselo chcieť. Muselo by nadradiť záujem štátu a jeho ľudu nad záujem o ustráženie vlastnej identity. Uznávam, že i tá má svoju hodnotu, ale bez politickej sily s ňou kresťanskí demokrati veľa neurobia. Budem o tom premýšľať a konfrontovať to s realitou a možnosťami. Lebo voliť budeme môcť len taký politický formát, ktorý sa bude dať aj vytvoriť. A ten, ktorý tu spomínam nie je samozrejme jediným mysliteľným.
Prajem k tomu sebe veľa inšpirácie a vám, priatelia, príjemné letné dni!
Zdroj: FB

10 komentárov

 • V obciach sú kvalitní kandidáti aj z rodov KDH, ale je ich málo a potom za KDH kandidujú nezávislí , ktorí po voľbách sa aj tak chovajú.
  To že nie je koho voliť je nad slnko jasné.
  Čakajú nás komunálne voľby a tie snáď naznačia trend.
  Určite nebudem voliť nezávislých ani sa podpisovať na kandidátne listiny …

 • tam bude ten herak jebavat zas neplnolete, v kdh je to bezna prax,fararko by mohol rozpravat.

 • Starý, zaprášený krokodíl Šimko, aj s jeho zabudnutým KDH. Prepadli sa sa do histórie slovenskej politickej scény, za to, aký ste boli. Brali ste meno Božie nadarmo do úst… Farizeji. Aj keď sa už nikdy neozveš, vadiť mi to nebude. Dúfam, že mladú generácii sa Ti už oblbnúť nepodarí.

 • laci vyborne si to zhodnotil,nedokazali nic ked boli na vrchole slavy,teraz ich nebodaj osvietilo a vidia druhe svajciarsko ako ten podmierecny podvodnik miki.

 • Ak si niekto myslí že KDH je lepšie ako v minulosti tak je na velkom omyle.

 • Vznik hnutia iniciovali kresťanskí disidenti 30. novembra 1989, vyzvali verejnosť zakladať kresťanskodemokratické kluby. Pod výzvou boli podpísaní Ján Čarnogurský, Anton Selecký, spisovateľka Hana Ponická, Miroslav Tahy, Konštantín Viktorín, Ivan Čarnogurský a pesničkár Ivan Hoffman

  A sanka nepada

 • Za roky, čo nie je KDH v parlamente, mohla vzniknúť nová kresťanská strana.
  Iniciatíva by však mala byť zdola od aktívnych veriacich v obciach a mestách.

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.