Polička musí povoliť, aby vznikol nový výstavný priestor

P

Do vitrín v Múzeu totality sústavne pribúdajú výstavné kúsky, vitríny aj keď sú rozdelené tématicky, sa postupne zapĺňajú.

Že je z vitríny venovanej exponátom socialistickej Verejnej bezpečnosti, PS VB, ŠTB, Pohraničnej stráži a Civilnej ochrane oddeliť práve dve police s exponátmi civilnej ochrany, sme vedeli dávnejšie. Aj sme našli priestor, kde bude CO v kontexte s ostatnými exponátmi pasovať.

Predvčerom niečo po polnoci žiaľ nápor kníh s tématikou Pohraničnej stráže  (vážne ťažká téma) jedna zo sklenených políc nevydržala. Našťastie nedošlo k poškodeniu kníh a dokonca sa nerozbila ani jedna detekčná trubička…

Noc na vytriedenie predmetov  CO stačila a  tak  exponáty socialistickej Verejnej bezpečnosti, PS VB, ŠTB, Pohraničnej stráže sú samostatne a po tejto noci už aj Civilná ochrana.

Znovu novšie, prehľadnejšie a ucelenejšie čo do chápania problematiky. Takže toto je nové usporiadanie jednej z vitrín s najžiadanejšími exponátmi:

 

 

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.