Dnes si z rúk predsedu NRSR prevzali cenu Jozefa Miloslava Hurbana ďalšie osobnosti

D

si prevzal Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr.h.c, ktorý bol počas jari členom krízového štábu, pričom sa dlhodobo venuje humanitárnym projektom v Afrike a v rôznych oblastiach postihnutých nákazami. Medzi ocenenými boli aj aktéri novembra 1989, herec a bývalý politik Milan Kňažko a Ján Budaj, ktorý je teraz ministrom životného prostredia za OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Cena bola udelená in memoriam aj gréckokatolíckemu biskupovi Petrovi Pavlovi Gojdičovi, ktorý po vykonštruovanom procese zomrel v roku 1960 v leopoldovskom väzení. Posledným oceneným bol tiež in memoriam bratislavský rodák a rabín Romy Cohn, ktorý sa zapojil do SNP a zachraňoval židovských utečencov. Zdroj: FB]]>

3 komentáre

  • Keďže je tá cena spojená aj s finančnou odmenou,tak Kňažko s Budajom neváhali,a prevzali si cenu aj z rúk bývalého dílera,veksláka a kamaráta najväčších mafiánov vtedajšieho obdobia.A ako len pred pár mesiacmi ostro vystupovali proti tejto cene,čo si len Danko musel vypočuť na svoju adresu ! Ale peniaze a funkcie krivia charaktery,čo bolo nedávno pre nich primitívne,dnes sa z toho nadšene tešia.Je to skrátka hnus,ako sa títo starí revolucionári zachovali.

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.