15 komentárov

 • Co bude potom je jasne. Najskôr kolaps tohoto skurveneho systemu a ostatne je kolobeh vesmíru. Otepľovanie planéty je dosledok cyklu, zmena polarizacie planety, znižovanie magnetického pola nasej planéty a naopak zvýšenie slnečného žiarenia je dôsledok oteplovania a nie to co povie Greta a napise Milos?

 • veľmi sebecké rozhodnutie cirkvi že budú omše verejné v kostole.ohrozujú tých najzraniteľnejších.je nespravodlivé že musíme zatvoriť podniky,reštiky,kaviarne,obchody a kostoly kde sú ľudia pri sebe sú otvorené.zlyhanie veľké to je a korona si nájde ďalších starčekov.radšej mali vysieľať omšu cez internet.a v jabuári bude treba nové opatrenia.hanba vám

 • sa trva atmosfere, kym sa dostane do „normalu“ po starte vesmirnej rakety?
  Kolko litrov paliva spali vyletna lod za 10 dni, ked tankovanie obra trva 5 hodin a prietok je 60 litrov za sekundu?
  A my, ti malicki, mame zachranit klimu pred tymi velkymi, ktorym ide o biznis?
  Myslenie musia zmenit ti mocni. Ak sa bude menej vyrabat, bude sa menej kupovat a o to menej vyhadzovat, teda tvorit odpad.
  Alebo sa mylim?

 • Koľko paliva spáli jedna loď prevažujúca skvapalnení plyn z USA do EURÓPY. Plynovod do nemecka je takmer hotový. Aká je uhlikova stopa z USA vieme, z Ruska takmer žiadna. Itriganstvo USA už pozná celý svet. Všetky konflikty vo svete vyrába USA.

 • A co take poucne v televizii davaju?
  Filmy? Sama nezmyselna ckotina.
  Serialy? Nieco poucne a prospesne?
  Aleba sa pozeras na nekonecne reklamy?
  Poviem ti, ze tie sviecky su viac zaujimave, ako TV vysielanie.
  Porovnavaj logicke veci. Vsetci by chceli byt uz 23 storoci a lietat na sarkanovom kk, ups, drone, ale nestarate sa o to, aky bordel samy ludia tvoria. Keby aspon kazdy po sebe upratal. Ci?

 • Škoda, že si ani len nepochopil pointu o tom televízore. Alebo si sa nad tým ani nepozastavil preto, že si snáď videl televízor frčať bez elektriny. Mimochodom v tv nesledujem nič, ale aj tak ťa do toho trt. To sa musíš spýtať iných čo vidia na reklamách a seriáloch alebo či chcú lietať na šarkanovej tzitzine.

 • Pán Majko, zamyslel ste sa aj vy pri písaní tohto článku? Napríklad koľko letov ste doteraz v živote absolvovali? 300? 400? Precestovali ste takmer celý svet a nebolo to na bicykli ani na kolobežke. Prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov.

 • Anonym 25. decembra 2020, 9:57 – s poctom letov ste sa zhruba trafil, tych 300 je realne cislo. Pri stretnutiach tykajucich sa cestovania v buducnosti sme sa zhodli, ze kasleme na lietadla a najblizsiu cestu do Japonska planovanu na jar 2026 abslvujeme peso. Prva skupina nas starsich vyraza hned po uvolneni opatreni v polovici januara 2020, mladsi o 4 mesiace neskôr… 😉
  Ale teraz vazne. Vsetko znecistuje ovzdusie a spodne vody. Aj sprchovanie sa a pranie oblecenia, co vsak neznamena, ze to dame na bezdomovcov.
  Su veci, ktore v 21 storoci tazko ovplyvni jedinec, no su veci – napr. separovanie odpadov v domacnosti, ktore u jedinca musia zacat.
  Pripravujem clanok o obaloch, ktore sposobila korona v porovnani vycistenia ovzdusia obmedzenim leteckej dopravy.
  Jeden clanok o „genialite“ statu, resp. uradnikov vymyslajucich nezmysly sposobujuce zbytocne plytvanie je tu:
  https://www.seredonline.sk/2019/10/28/30-cm-dlhy-ucet-z-registracnej-pokladne-na-jednu-polozku/
  Cesta je v novych technologiach, nizsich emisiach a obmedzdeni dennej tvorby odpadov. Nie v cestovani krizom po zemeguli na pesaka…

 • Miloš. Zase tu kritizuješ životný štýl iných a obhajuješ svoj. Cestovať sa da fakt aj pešo alebo na bicykli. Vieš koľko sa takýchto zbytočných letov ročne uskutoční? Asi vieš .Zatiaľ do ekológie tlačia len obyčajných ľudí smotánka na to kašle

 • Bohuš 25. decembra 2020, 13:07 – povazujem za nezmysel ist zpoza jednej strany mantinelu za mantinel na strane druhej. Nemam zaujem nezmyselne tarat o nerealnych veciach, ktore nikdy nenastanu. Zaujima ma skutocne a pouzitelne riesenie problemu. Cesta nie je v navrate o 100 rokov dozadu, ale v rozmyslani, ako dnes robit veci tak, aby nas nepreklinali nasi vnuci.

 • na to kasle. Kazdy kto ma Moc a prachy na to kasle. Pan Majko mozno len chcel poukazat na „smotanku“, ale on ju nevytvoril.
  To ze cestoval, tak to uz teraz mozeme povedat, ze bola trocha ina doba. V roku 2020 sa zial zmenila. Hadam by ste nechceli kritizovat tvorcu Titanika. Vsetko velke raz skonci.
  No a tu „smotanku“ sme si predsa vytvorili sami. Ci nie?

 • Cestovanie bude aj po 2020 rovnako, ako po 2001. Cestovanie je normalne od momentu, kedy su na Zemi ludia.
  Tak, ako aj migracia. Otazka je, ako bude narocne a ake bezpecnostne opatrenia budu nevyhnutne.
  Odpady tvorime od nepamati a budeme ich tvorit aj v buducnosti. Ked ale budeme chciet prezit, budeme musiet separovat a recyklovat.
  To je vsetko, evoluciu nezastavime…

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.