Juraj Droba zo SAS sa pýtal, Marián Václav sa pokúsil odpovedať

J

Marián Václav
🔴 JURAJ DROBA zo SAS sa pýta, ja sa pokúsim odpovedať.
Až dojemnú starostlivosť a neuveriteľný vecný amaterizmus prejavil bratislavský župan Juraj Droba v prípade samovraždy M. Lučanského. Verejne položil v denníku Pravda, ktorý sa už stáva novinárskym nočníkom niekoľko otázok, na ktoré sa pokúsim odpovedať.
👉1.Prečo nie sú zverejnené kamerové záznamy z chodby väznice pred a po bezpečnostnom incidente, ktorý sa odohral v prvej polovici decembra?
👉2.Aké boli dôvody väzby generála Lučanského, ak bol obvinený zo skutkov, ktoré sa odohrali pred viacerými rokmi?
👉3.Prečo nebol za takmer mesiac väzobného stíhania ani raz vypočutý
👉4.Prečo mu nebolo umožnené počas väzby ani raz sa stretnúť s najbližšou rodinou
👉5.Prečo doteraz pod prísahou a pred nezávislou komisiou nevypovedal lekár, ktorý generála vyšetroval a operoval po bezpečnostnom incidente z prvej polovice decembra?
👉6.Je uniknutá lekárska správa z bepečnostného incidentu z prvej polovice decembra autentická? Prečo sa k nej doteraz nevyjadril jej autor?
👉7.Ktorí ľudia mali ku generálovi Lučanskému prístup v cele? Kedy prichádzali a kedy odchádzali?
👉8.Je pravdou, že pán Lučanský nemal za celý mesiac prístup k advokátovi? Prečo bol väzobne stíhaný v Prešove, a nie v Bratislave, Ilave alebo Leopoldove?
👉9.Prečo doteraz nevypovedal pod prísahou pred nezávislou komisiou patológ, ktorý konštatoval smrť pána generála a neinformoval o jeho predchádzajúcich zraneniach a príčine smrti?
👉10.Prečo riešime zdroj úniku lekárskej správy a nie jej obsah
☝️1.Kamerové zábery s väznice nie sú určené na to, aby sa zverejňovali na sociálnych sieťach. Sú určené pre internú potrebu Zboru väzenskej a justičnej stráže v prípade potreby pre príslušné orgány, akými sú polícia, prokuratúra a súd. Nie sú určené na to, aby nad nimi masturbovali úchyli na sociálnych sieťach.
☝️2. Dôvody väzby Lučanského sú uvedené v rozhodnutí súdu o jeho vzatí do vyšetrovacej väzby. Môžete si ich vyžiadať na súde v zmysle Infozákona. Alebo si ich prečítať na webe Najvyššieho súdu.
☝️3. O tom, kedy bude obvinený vypočutý, rozhoduje vyšetrovateľ prípadu a prokurátor. Nie verejnosť, nie politbyrá SAS, Smeru a Hlasu.
☝️4. O tom, s kým sa môže obvinený stretávať rozhoduje opäť prokurátor a vyšetrovateľ. Lučanský bol v kolúznej väzde pre obvinenie zo závažných zločinov. Zmyslom kolúznej väzby je zabrániť ovplyvňovaniu svedkov, aby nemohlo byť marené vyšetrovanie. Napríklad odosielaním odkazov smerom von prostredníctvom rodinných príslušníkov. Chápete?
☝️5. O akej komisii tu tárate, pán župan? Ktorá “nezávislá komisia”má vypočúvať lekára, dokonca pod prísahou? Na to je predsa prokurátor a vyšetrovateľ! Alebo máte na mysli previerkové komisie zo 70 rokov, ktoré sa pýtali členov KSČ, či súhlasia so vstupom spojeneckých vojsk na územie ČSSR v rámci “internacionálnej pomoci”?
☝️6. Z akého dôvodu sa má vyjadrovať k uniknutej správe jej autor? A komu sa má vyjadrovať? Vám, alebo mne? Chápete vôbec nezmyselnosť vašej otázky?
☝️7. Prístup k Lučanskému mali určení príslušníci ZVJS presne podľa určeného harmonogramu. O ich pohybe a kontrolách je vedená presná evidencia. Ale tá nie je určená ani vám, ani nám, ani nikomu inému mimo systému. A samozrejme v prípade potreby orgánom činným v trestnom konaní.
☝️8. Ďalšia hlúpa, nezmyselná a vlastne podvraťácka otázka. Prístup k advokátovi mu nemohol byť znemožnený, pretože toto je upravené v trestnom práve. A prečo bol väzobne stíhaný v Prešove a nie v Ilave, Leopoldove, Bratislave? No asi preto, že ak by bol stíhaný v Bratislave, Ilave, Leopoldove, mohli by ste trápiť tým, prečo nie je stíhaný v Prešove. Neberte to osobne, ale na hlúpu otázke nejestvuje múdra odpoveď.
☝️9. Slabomyseľná otázka, presne v intenciách otázky číslo 5. Takže moja odpoveď je rovnaká. Prečítajte si ju.
☝️10. Vy ste kde prišli na to, že by sme mali riešiť obsah lekárskej správy? Alebo ste súdny znalec v oblasti medicíny a nás ostatných za neho pokladáte tiež? Únik sa rieši preto, že prišlo k porušeniu lekárskeho tajomstva. Stačí vám to takto?
A na záver zase kladiem otázku ja vám :
🚩Čo je pravdy na tom, že že vaša partaj si už ľúbostne hrkúta s Hlasom?
🚩Celý pamflet pána župana nájdete na Pravde. Napokon, kde inde?
]]>

13 komentárov

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.