Ďalší "architektonický skvost" v meste Sereď

Ď

Pointa betónov uložených na sebe teda ušla viacerým občanom. V súčasnej dobe je ťažko povedať, čo architekt svojim návrhom myslel. Ak tento kúsok sleduje utajený zámer, možno by bolo fajn do jeho blízkosti umiestniť návod na pochopenie. My sa na účel bežnému človeku nezrozumiteľnej betónovej skladačky spýtame kompetentných na MsÚ. – – – Dobrý deň, včera, 2. 6. 2021 o 10.36 hod. ste mi telefonicky položili nasledovnú otázku: Medzi mestským úradom a kostolom sa nachádza nový architektonický prvok. Nejaké zlepence, neviem to pomenovať. Chcem vedieť, kto to navrhoval, kto vybral architekta a koľko tento skvost stál daňových poplatníkov. Zasielam Vám nasledovnú odpoveď: Betónový kváder s kvetináčom, ktorý máte na mysli, sa na tomto mieste nachádza niekoľko desiatok rokov. Bohužiaľ, neviem Vám zistiť informáciu, kto a kedy ho tam umiestnil. Daňoví poplatníci mesta sa preto na jeho zriadení ani údržbe za ostatných minimálne 30 rokov nepodieľali. Je pravdepodobne pozostatkom predchádzajúcej skulptúry. Nakoľko jej aktuálnu kvetinovú výzdobu nezabezpečuje ani mesto Sereď, ani RK farský úrad Sereď, do jeho skrášlenia sa pravdepodobne zapájajú dobrovoľníci z nášho mesta. V tejto súvislosti si Vás, pán Majko, aj ostatných občanov mesta, dovoľujem poprosiť o spoluprácu. Ak disponujete niekto informáciami, ktoré by mestu mohli dopomôcť k identifikovaniu pôvodu tejto skulptúry, budem Vám za ne vďačná. Vopred ďakujem za pomoc. S pozdravom, Ing. Zuzana Slahučková ]]>

41 komentárov

 • som zvedavá na odpoveď.po štrku čo sypú všade teraz aj betóny.architekt asi fetuje

 • Niečo úžasné! Takéto skvosty sa nájdu len v Seredi. Z akého smetiska to dovliekli? Vzhľad mesta – vizitka architekta.

 • Najväčší,, skvost,, Serede si ty Majko. Každé mesto má svojho vyšinutého. Trnava Matoviča a Sereď Majka

 • Trafil si. Dlhe desatrocia v Seredi bol Lolo – Florian Ič a myslel som ze toho neprekoná nikto ani v sláve v celom meste. Stalo sa.

 • Usudzujúc podľa komentu, ak je Majko vyśinutý, v poriadku, ale tebe nesiaha ani po členky

 • Keď je niekto vyšinutý si ty. Keby ti nas..li na hlavu, bol by si spokojný, lebo by si mal niečo na hlave a nie v hlave.

 • Aj keď sa tu niečo zrenovuje tak je zaujímavé, ako to viete len kritizovať.

 • Ešte ste zabudli na Haluza aj ten kritizuje len seba v zrkadle nevidí

 • Toto ty nazývaš renovácia? Nebuď smiešny a nečuduj sa, že to ľudia kritizujú!

 • Ta naša Sereď je samý grc. Kde pozrieš tam nejaký skvost. My čo chodíme ráno do práce a prídeme domov večer sme si toto zatiaľ nevšimli. Takže sme radi pan Majko že si to môžeme tu aspoň prečítať. To sme fakt zvedaví kto toto navrhol a čo nás to stálo. No musím povedať, že po tomto vytvore sa za naše mesto musím hanbiť.

 • Skúste si predstaviť, že by Vám prišla návšteva. A chcela aby ste jej ukázali niečo zaujímavé z mesta. Neviem , rozkopané ulice, monpračen za hrádzou, špinu pri obchodných reťazcov. Jednoducho škaredé mesto-fuj. Galanta nás nakopala a to pred pár rokmi bolo naopak.

 • Aby toho nebolo málo, oproti tomuto skvostu pribudne aj ďalší. Oproti, kde je kúsok zatrávnený a sú stromy, tam sa rozšíria vinárske závody. Cítime sa tu, ako Alenka v ríši divov.

 • Sereď bola odjakživa priemyselné mesto na rovine, nikdy tu nebude historické centrum s pamiatkami, ani krásna prírodná scenéria s kopcami. Neviem koľkí z vás bývali v iných mestách a môžu porovnávať kvetináče, výtlky a hodnotiť. Čo je podstatné, každé mesto je vo veľkej miere obrazom ľudí, čo tam žijú. A je také typické, kydat si na miesto alebo krajinu, kde žijem a hlavne, nikdy nič preto neurobiť. Kritizovať je najľahšie a vtedy nikto nič nepokazí. Buďte radi, že je Sereď taká aká je. Už aj v Senci by ste zaplakali, keby nebolo jazier a blízko BA, Galanta je lepšia? V čom? Že má kruhové objazdy? Trochu objektivity. Krásny deň prajem…

 • Dajte šancu p. Majkovi nech sa predvedie aj inak ako len písaním nezmyslov a kydanim hnoja na primátora mesta. Jeho kritika je na „vysokej“ úrovni. Asi nikdy neprekročil hranice okresu. Teda raz som ho registroval, keď na diaľnici D1 z BA asi do Serede na úseku kde bola stanovená rýchlosť 80 km/h prefčal okolo mňa min 110km/h. Asi si nevšimol značku, lebo práve robil foto krás iných miest. Takže nech sa ukáže čo v ňom drieme.
  Vypracovať projekt skrášlenia mesta, nechať si ho schváliť kompetentnými, vyhlásiť súťaž, zabezpečiť verejné obstarávanie, zrealizovať celý projekt. A hlavne aby to bolo čo najlacnejšie a plnilo svoj účel aj vbudúcnosti. A potom nech predloží faktúry a jeho majstrovské fotografie, nech sa má čím popyšiť. S pozdravom a krásny slnečný deň obyvateľ mesta, ktorý sa musí len smiať čo všetko trápi našich občanov .

 • GALANTA je lepsia uz len v tom ze opravuju kastiel ktory bude velmi pekny a v SEREDI len ruina

 • Chvála Bohu za ten betónový,,, aspoň ho tak ľahko nejaké hovado nerozbije….

 • pre anonym 2. júna 2021, 17:01, v galante je kastiel ARCHITEKTONICKÝ SKVOST!!! ten treba opravit, ale v seredi je kastiel ako mastal … nic moc

 • Obyvateľ mesta 2. júna 2021, 16:11 – za normalnych okolnosti by Vas prispevok bol zmazany nie pre jeho obsah, ale pre to, ze ste taky hrdina, ktory sa nielenze nedokaze podpisat, ale este nezmysly vklada do diskusie zahladzovanim stop presmerovanim cez VPN alebo proxy servery.
  Tento zmazany nebude len preto, lebo chcem verejnosti ukazat, aku podlu a bezcharakternu chrapac medzi nami trpime.
  Presne ako tu viac krat somenutych potomkov ludi, ktori svoje majetky postavili na utrpeni druhych – tom najhorsom utrpeni ake svet kedy poznal.
  Najhorsie na tom je, ze nikto z nas netusi, aky spinavevy amoralny zmrd je mnohokrat prave den, kto sa navonok usmieva a rozdava z verejnych penazi zakupene hrebicky starym babkam aby ho volili do funkcie, v ktorej moze ovladat ludi a tunelovat verejne peniaze.
  Cas sa krati postupne vsetkym zlodejskym zmrdom – ako sa priroda nakoniec vzdy vysporiada s parazitmi, tak sa s nimi postupne vysporiada aj spolocnost.
  Samozrejme, ze v buducnosti uz takyto zhovievavy nebudem. Predpokladam, ze som to vysvetlil dostatocne pochopitelne. 😉

 • Aby sa spoločnosť vysporiadala so situáciou aká tu u nás vládne, museli by mať o to ľudia záujem. Ale ako sa javí, že ich to až tak netrápi, sem tam napíšu, čím vyjadria svoju nevôľu, ale to je všetko. Prídu voľby, a scenár sa opakuje. Zase volíme tých, čo sú tam zabetónovaní roky a na ktorých nadávame. To si zabezpečili volebným zákonom. Keď niekoho volíme, s ním volíme celú politickú stranu. Prečo si ľudia nemajú voliť ľudí, ktorým dôverujú? Za 30 rokov sa nič nezmenilo, možno iba to, že to ide dolu z kopca.

 • ja už začínam mať dojem, že či volím tých alebo oných, furt je to jedno

 • Keď ma niekto blog na internete,a povoľuje a defacto tento blog žije prevažne z anonymných príspevkov,je podľa mňa,chrapunske a podlé sa riadiť tým,že dôležité nadovšetko nie je obsah príspevku,ale jeho autor.Keby neboli v tejto veci utvorené určite zákony,už veľa ľudí by malo na krku trestné oznámenia,pretože podľa určitých technického pokroku,nie je až tak ťažké zistiť autorov príspevkov.Preto ešte raz zdôrazňujem,že bonzajstvo nie je vecou politického presvedčenia,ale vecou charakteru!

 • Jozef,správne si to pochopil,ako vždy,Ty chudáčik,je mi Ťa ľúto!

 • skus zmenit doktora, ale u teba to je uz asi neskoro. ty tatkov preklep.

 • Majko ako si ty dovolujes niekoho nazývat verejne zmrdom? A ty si kto akoze? To ze niekto niekoho nemusí alebo ma proti niekomu nieco tak hadam nebude verejne niekoho nazyvat zmrdom. A ked tu niekto na teba napise vymazávas komentare. Sa zobud ty stroskotanec a chovaj sa! Hras sa na novinara co vobec ani nie si a take vyjadrovanie nema v clankoch ziaden novinar ale tebe sa to odpustit da kedze si neandrtalec.

 • Pod. skvost je aj oproti sporiteľni. Predtým sa tam dalo normálne bezpečne zaparkovať ale potom na msú asi niekoho osvietilo a povedal si, prečo to nedodrbať. Nuž, napchali sa tam betónové kocky a voilá, výsledok jak lusk. Že sú kocky už poposúvané, špinavé, zarastené zelinou, nevadí, v Seredi sa všetko vsákne. Hlavne, že bude Nou camp vystavaný.

 • Vyssie som napisal, ze v buducnosti nebudem tak tolerantny.
  Kedze som demokrat od kosti, stale mate moznost objednat si individualny diskusny priestor. Tam nasledne mozete robit vsetko, co zakon a pravidla nezakazuju.
  Pripadne mate moznost vyjadrit sa v inych mediach.

 • To ste mal urobiť dávno pán Majko.Sú to najatý ľudia od primátora aby vás špinili.

 • To ste mal urobiť dávno pán Majko.Sú to najatý ľudia od primátora aby vás špinili.

 • anonym 3. júna 2021, 22:26 – neriesim obsah, k tomu som sa vyjadril, ale formu. Keby som mal problem s obsahom, neumoznil by som diskusiu.

 • Ten čo píše príspevky cez proxy a utajuje IP špeciálnymi pokútnymi programovými a hardwarovými prostriedkami, tak ten zmrdom je a pravdepodobne má vážny a nebezpečný dôvod, aby toto používal. Takých príspevky treba bez milosti automaticky mazať. Takýto ľudia sú nebezpeční pre všetkých, aj pre ostatných normálnych anonymov

 • Majko,nevidím rozdiel,ako sa dostane článok,na Vás blog,jediné v čom je problém,že ho nemôžete kontrolovať a podľa možnosti identifikovať.A keď Vy ste demokrat,tak ja som čínsky cisár.

 • Pán Majko , kde ste boli doteraz, keď až teraz ste si všimli, že je tam nejaký kvetináč, ktorý tam je už X rokov. Či už dávno ste si do niekoho nekopli?

 • Spicluje lebo nema ocom písat a urazat verejne ludí. Odpad spolocnosti

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.