Mala šéfa (zločinecká skupina) a človeka pod ním, ktorý obvykle premiérovi hovoril „šéfinko“.

M
Mnohým to stale nie je jasné. Takže zdieľam veľmi presný popis toho o čo ide z komentára Mariana Leška v Sme:
“Zločinecká skupina, do ktorej podľa vyšetrovateľa a prokurátora patril Robert Fico, Robert Kaliňák, Norbert Bödor, Tibor Gašpar a ďalší, mala zjavne viac ako tri osoby.
Nebola to iba skupina organizovaná, ale išlo o skupinu zločineckú aj z toho hľadiska, že pre ňu bola charakteristická vertikálna organizačná štruktúra. Mala šéfa a človeka pod ním, ktorý obvykle premiérovi hovoril „šéfinko“. Oni vydávali pokyny pre podriadené osoby pracujúce v polícii, na finančnej správe či jej kriminálnom úrade. Skupina mala „manažéra“, ktorý dohliadal na to, aby sa pokyny prijali a úlohy realizovali, i výkonných ľudí, ktorí v pote tváre plnili zadanie, aj keď bolo protizákonné, lebo inak by im podnikatelia-oligarchovia ich mzdu „nedorovnali“ tak, že od nich mali väčšie príjmy ako od štátneho zamestnávateľa.”
Tu nejde o to, že niekto nominoval na pozície v statnej sprave nejakých svojich ľudí. Ale o to, ze títo ludia na základe jeho pokynov porušovali zákon a zneužívali svoje právomoci na porušovanie zakona. A to je zločinné konanie.
Zdroj: FB

16 komentárov

 • Preboha Miloš, to fakt už od nikoho iného sa sem nedal zavesiť článok než od Kaníka? Od toho Kaníka, ktorý ako min. sociálnych vecí neváhal svojimi výmyslami ožobráčiť tisíce ľudí, z toho väčšina bola invalidi. Počuť od neho nejaké moralizovanie, hmm, to chce inú pružnú chrbticu.

 • Vlado 4. mája 2022, 16:53 – si schopny akceptovat, ze mas Ty ROVNAKE PRAVA (na SOL urcite) ako napr. Kanik?

  A si schopny nieco zmysluplne napisat aj ku Kanikovmu textu, alebo Ti na verejne vyliatie zlce stacilo jeho meno?

 • Miloš sorry, ale jeho uzasne reformy neskutocne poskodili invalidov. Blizka rodina. Zo dna na den bol z invalida, ktory vyse 3 rokov stravil po spitaloch a lieceniach, pomaly zdravy clovek, ktoremu znizili invalidny o 50%. Lebo reforma. Takyto smrad, nema pravo moralizovat a ukazovat na ineho.

 • 4. mája 2022, 18:59
  No fesi, tie super myty zazila moja svokra na vlastnej kozi. Zdravotne problemy, onk.pacient, zdrav.karta hruba ako encyklopedia ale, po reforme bol z nej zdravy clovek. Papierovo. Ale kludne, ver comu chces. Mame demokraciu 😀 Ze vraj….

 • Po tom, co si tu dokazal natliapat za cely cas, ak dovolis, ti verit nebudem.
  To je podobne ako ti pribuzni vylieceni konskym odsvrabovacom.

 • To len politické zdochliny cítia šancu na návrat. Miklošovi sa to podarilo.

 • tento socialny netvor vyjebany tu ide moralizovat.to ako keby isiel miki cernak moralizovat o spravodlivosti sudov.

 • vlado zareagoval uplne adekvatne a k veci,to ze majko chcel pocut iny nazor,no bohuzial,zrejme si nevsimol ,ze zijeme v demokracii a plati tu snad sloboda nazoru a slova,alebo nie?

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.