100 dní žijeme v úplne inom svete…

1

Je tomu viac ako 100 dní, čo žijeme v úplne inom svete. Pripomína mi to dobu po 11. septembri, teda teroristickom útoku na WTC v New York City. Aj po tomto dátume sa zmenil svet a všetko bolo inak…

Pred niečo viac ako tromi mesiacmi Ruská armáda na rozkaz prezidenta Vladimíra Putina začala priamu vojenskú ofenzívu na území iného suverénneho štátu. Putin síce prikázal nazývať to „špeciálnou vojenskou operáciou“, no v ľudskej reči ide o úplne obyčajnú dobyvačnú vojnu a neprijateľnú agresiu psychopata rovnajúceho sa Hitlerovi a Stalinovi dohromady.

Až skutočné nasadenie Ruskej armády v plnej nahote ukázalo jej stav. Kým do útoku na Ukrajinu všeobecne prevládal názor, že Ruská armáda je druhou najsilnejšou na svete, po 24. februári 2022 je zrejmé, že Ruská armáda je druhou najsilnejšou – momentálne na Ukrajine.

Putin pozbieral a do tankov posadil chudákov z celého rozľahlého územia Ruskej federácie a tak vyzerajú aj „úspechy“ jeho armády v bojoch.

O úrovni Ruskej armády svedčí aj rabovanie ruských vojakov pri ústupe z bojových pozícií späť za hranice Ukrajiny do Bieloruska a Ruska. Vojaci z ktorých mnohí pravdepodobne po prvý raz videli splachovacie záchody sa do nich zaľúbili natoľko, že ich vytŕhajú z kúpelní Ukrajincov utekajúcich pred ich samopalmi a povešané na tankoch ich vezú domov rodinám nepochybne ako cenné darčeky, resp. vojnovú korisť. Smutné, komické a tragické zároveň. Tí vojaci si strieľanie Ukrajincov zrovna sami a s radosťou nevybrali.

Fotografia zachytáva ruských vojakov s korisťou v podobe bežnej výbavy spálne. Čo je v krabiciach ťažko hovoriť, no keď pre týchto ruských vojakov má hodnotu paplón a ich hodnoty sú nastavené tak, že sa nehanbia ukradnúť (možno zavraždeným civilistom) paplóny, malo by byť každému hneď jasné, s kým má do činenia.

Áno, Ruská armáda zmenila svet. Je iný a iným zostane. Tak, ako Ukrajinci, ale aj títo chudáci na tankoch.

Vladimír Putin musí byť na svojich vojakov a armádu hrdý…

9 komentárov

 • O vojne rozhodli politici a záujmové skupiny v pozadí.. Vojačik je ten majmenší chrúst, ktorý do toho môže kecať. Ale ak sa už vo vojne ocitne, hoci aj proti svojej vôli, vyspať sa pod paplónom je pre neho luxusom. Nevravím o hygiene, strádaní, hlade atď. Je jedno, či je ukrajinský, či ruský. Spýtajte sa našich papalášov, ako posielali svojich vojačikov na testovania, na hranice, do služieb s PZ. A to je u nás hlboký mier…

 • Takže ruskí vojaci vytrhnú záchodovú misu. Naložia na tank. Potom si odskočia domov k rodine, aj s tou záchodovou misou na tanku. Tak? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
  Aj propaganda sa musí robiť aspoň trošku inteligentne.
  Mimochodom, Severodoneck bude za niekoľko dní oslobodení celý.

 • Ide o fotku z Popasne. Majitelka si spoznala svoje veci podla plachty a obrusu. Russky zmrdi jej vyrabovali barak a odniesli aj bojler. Ten je na tom tanku.

 • Hihi, ty tlk. Ty si myslis, ze Ukrajina je zabudnuta glubinka za uralom.
  Hovori ti nieco kurierska spolocnost? Tak vedz ty osloboditel, ze doteraz je zdokladovanych 58 ton zasielok nakradnuteho a poslaneho do russka.

 • Anonym 16:47 – rozmýšľaj trochu. Len ona má bojler v tej oblasti a je divné, že jej tú fotografiu poslal jej muž do Anglicka (nakoniec bola označená ako podvrh). Momentálne nevýhodou je, že tanky oboch krajín sú rovnaké a líšia sa len písmenom. Je ťažké napísať na UA tank to písmeno a urobiť akože fotku? A Miloš a s tými zachodmi je to už trápne. Mimochodom aj v Taliansku sa nájdu ešte oblasti kde sú turecké WC. A ešte som počul, že rusom začínajú dávať za tanky ešte vlečky aby toho čo najviac odniesli, keďže je vo vnútri málo priestoru.

 • pre Anonym 8. júna 2022, 16:47, jak male naivne decko, ale no tak treba troska rozmyslat

 • Tak potom pardon. 58 ton poslali do Ruska? Nevedel som ze ukrajinska SBU ma spionov v kazdej kurierskej spolocnosti na uzemi pod kontrolou RF 🙂

  Kolko stoji poslanie osratej zachodovej misy na Ural?

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.