Je potrebné konečne konať systematicky. Pomôcť sociálne slabým je dnes už málo.

J

Bez systematickej pomoci strednej triede, malým a stredným firmám, onedlho budú prepadnuté v chudobe ďalšie desiatky tisíc ľudí.

Čo s tým?

Spomeňte si na inštrukcie osádky lietadla určené pasažierom pred štartom: „v prípede dekompresie nasaďte masku najskôr sebe, aby ste následne mohli pomôcť svojmu dieťaťu“.

Pud sebazáchovy matke totiž káže najskôr zachraňovať dieťa a až následne seba. Takže silnejší najskôr chce zachraňovať slabšieho. Logické do momentu, pokým si pragmaticky neuvedomíme fakt, že v určitých mimoriadnych situáciách to v záujme prežitia musí byť práve opačne.

Malé a stredné firmy a stredná, tak v každej spoločnosti prepotrebná vrstva občanov nateraz ešte nepotrebuje sociálnu výpomoc. Čo potrebuje, je práve systematická pomoc zo strany štátu a to napríklad vo forme  úplného odbúrania byrokracie, maximálne uvoľnenie rodinného podnikania a to aj za cenu daňových a odvodových úľav. Povedané inak – ak im štát nemôže pomôcť finančne, nesmie ich aspoň zdierať. V súčasnej situácii je lepšie nič nedať a nič nežiadať, ako chcieť veľa a onedlho nedostať nič. A následne mať na krku ďalšie hladné krky neschopné splácať záväzky bankám, v exekúciách a na pokraji sociálnych samovrážd.

Dnes je potrebné podstatne viac počúvať hlas ulice. Mám na mysli stále tej ulice, ktorá sa k extrémizmu a protisystémovosti neradí, no sleduje situáciu a rozhoduje sa. Nenúťme týchto ľudí vybrať si ľahké riešenia náročných problémov.

Je potrebné konať skôr a účinne. Dokážu to súčasní politici v čase uprednostňovania osobných zápasov o moc a dokazovania si navzájom, kto má väčšieho a vytrvalejšieho…

11 komentárov

 • Opäť napísaná pravda.Tak ako vo všetkých článkoch.Ľudia sa prepadajú do chudoby.Nebude dobre

 • Dnes je potrebné počúvať hlas ulice? Neboli takí ľudia pre Vás dezoláti,pán Majko?Akosi ste prezliekol kabát,veď ste túto vládu velebil.

 • Anonym 2. októbra 2022, 19:22 – ja pisem aktualne podla sucasneho diania nehladiac na to, ci sa to niekomu paci, alebo nie.

  To, ze som volil sucast tejto koalicie a doveroval som slubom a reformam neznamena, ze ich nevykonavanie v dostatocnej miere, alebo ine nedostatky nebudem kritizovat.

  Mozno Vy ste oddany svojim vodcom az „za hrob“, ja pragmaticky hodnotim aktualne dianie v spolocnosti a dlhodobo kritizujem to, co podla mna je kritizovat nevyhnutne.

  Momentalne to je obsahom clanku.

 • Ty vodca…. Vodcu máš teraz pri financiach, platiť budú ešte naše vnúčatá, samozrejme ak tu ostane kameň na kameni, ty kôň

 • Kde sú prachy?Koľko miliónov sa minulo na ockovaciu lotériu,na ruské vakcíny,na ostatné vakcíny ktorým sa skončila respirácia,na rozdávanie zbraňových systémov,na nákup novej vojenskej techniky, prečo vládna koalícia,parlament týchto časoch dovolenkovať,prečo sa 2 mesiace venovali ,len odvolávaniu Matoviča,EU kvôli energiam hodilo Slovensko cez palubu,Nemecko napumpuje do ekonomiky 200 miliárd a oznámilo,že čosi také, ako ekonomická solidarita neexistuje..

 • Ako konci dychanie u liekov?
  U teba skor bez rozumu ako patosu. Stejne nevies co to znamena..

 • Trollovia nadavaju na demokraciu vdaka ktorej dostali moznost slobodne sa verejne vyjadrovat.

  V totalite by z nich pri rovnakom spravani boli lacne pracovne sily v gulagoch.

  Pri ich jednoduchosti zial nepochopia ani to.

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.