Včera od zberateľa z Prahy, do MÚZEA TOTALITY dorazili obaly výrobkov n.p. Pečivárne a Kávoviny Sereď

V

Originálne a mimoriadne zachovalé obaly výrobkov socialistického národného podniku  Pečivárne a Kávoviny Sereď, včera vďaka Marekovi dorazili z Prahy.

Obaly klasickej Mily, aj v špeciálnom vydaní  Mila Fis 1970  Vysoké Tatry, Oblátkové rezy s arašídkami, Aromatizované kávenky, Banánové rezy, Vafle Vafle a Citrónové sušienky, sú už vystavené spolu s ostatnými predmetmi vo vitríne podnikov počas socializmu pôsobiacich v meste  Sereď.

Ak máte doma“zabudnuté“ akékoľvek obaly, výrobky a upomienkové predmety zo seredských závodov, kontaktujte nás. Radi ich vystavíme a zachováme pre ďalšie generácie v múzeu.

Ďakujeme.

5 komentárov

  • Zloženie výrobkov v tej dobe,asi neobsahuje palmový olej,či iné delikatesy..

  • Anonym 2. mája 2023, 11:31 – pozriem sa na tie obaly podrobne, no podla mna, vtedy nebolo uvadzane zlozenie,minimalne nie tak detailne.

  • kto ma zaujem:

    Jednou z možností, ako sa o kvalite a bezpečnosti potravín za komunistov dozvedieť viac, sú Bulletiny potravinárskeho výskumu, ktoré vydáva Výskumný ústav potravinársky. Všetky bulletiny od roku 1962 sú zdigitalizované a dostupné na webe ústavu. Je to napoly úsmevné, napoly hrôzostrašné čítanie.
    https://www.vup.sk/index.php?mainID=2&navID=36&version=1&start

  • Ako mi je luto ludi narodenych po neznej,co nemali moznost zazit tie prave chute vyrobkov ,mozno este tak par rokov to bola ,,kvalita,, ked sa miesto umelych sraciek davali do vyrobkov veci podla normy. Keby ludia vedeli co jedia, ked je masom aj odpad co sa pomaly nedaval ani do pastek…skoda hovorit, hnusny, hnusny socializmus, pfuj! 🤮😉🤣

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.