Priamo pri skládke lúženca  vzniká skládka nová. Táto však nemá pôvod v uzatvorenej fabrike, ale v ľudskej hlúposti. Namiesto na zberný dvor si niekto dá tú robotu a stavebný odpad vyvezie k ceste slúžiacej vlastne len ako obslužná komunikácia pre poľnohospodárske mechanizmy do priestorov, kam je vjazd motorovými vozidlami možný len na povolenie. Je skutočne len na nás, kedy si nami tak obdivované zvyky z krajín na západ od Slovenska osvojíme a kedy si vlastné životné prostredie prestaneme cielene znečisťovať sami vlastnou nezodpovednosťou a hlúposťou.]]>

12 komentárov

 • Je to ľudská hlúposť a nezodpovednosť. Aj včera som videl pickup ako odisiel od kôpky bordelu medzi seredou a vinohradmi. Pritom zberný dvor funguje uz roky a nie je problém tam zaviesť odpad. Poprípade teraz ked mesto zbiera odpad s pred domov v jarnom zbere..

 • A chodte sa pozrieť z mosta medzi šintavou a sereďou, ako to vyzerá pred záhradkárskou osadou. pána podnikateľa asi životné prostredie nezaujíma, len prachy. aký odpad tam skončí ?

 • Kuluk máš pravdu konci tam všeličo čo dokonca aj eternit čo je dosť toxické nikoho to nezaujíma hlavne že Vohlarik si plní vačky a to odtiaľ rieka váh neni ďaleko pán Majko choďte to tam nafotiť a opýtať sa pani starostky Reznakovej či to je vporiadku

 • Laco, nazaj to je správny postreh. Tie hory stavebného bordelu sa vŕšia v tzv. inundačnom-záplavovom pásme Váhu. Nechápem, ako na také niečo mohol pán. V. dostať súhlas od Sl. vodohospodárskeho podniku aj z Odboru starostlivosti o životné prostredie. Táto činnosť má pravdepodobne za následok vyliatie sa toho potoka, alebo čo to je, tej splaškovej zbernej vody dolu kopcom. Dôchodcovia záhradkári sa nemajú ako dostať ku svojim nehnuteľnostiam, musia sa brodiť bahnom.

 • Pre Roman
  Jedná sa o dažďovú kanalizáciu, ktorá mala byť v čase zaradenia záhradkárskej osady až do Váhu.
  Malo by to byt súčasťou

 • Prístupová cesta je vybudovaná v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona?

 • Tak dažďová kanalizácia hovoríš. Prečo je potom dojem, že tam tečie aj voda z domácností s vôňou aviváží?

 • Nemam informácie k odpovedi na otázku vyššie . Viem však, že sa stane pri silnom daždi , že sa vyplaví niečo ako voda po maliaroch , ale potom nejde po kanáli ale po ceste podľa spádu.

Miloš Majko

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.