ROVNOSŤ PRED ZÁKONOM

R

Eduard Heger – predseda vlády SR 

ROVNOSŤ PRED ZÁKONOM
Opozícia má strach. Usudzujem podľa toho, s akou hystériou šíria konšpirácie, zastrašujú vyšetrovateľov a prokurátorov. Strany Smer a Hlas, tieto politické krídla organizovaného zločinu na Slovensku, vedia, že sa majú za čo spovedať. Doslova ich desí, že sme rozviazali ruky orgánom činným v trestnom konaní. Vedia, akú spúšť za sebou zanechali a čo spravili s právnym štátom.
Otázkou je, či ide o politickú zodpovednosť, alebo už aj trestnoprávnu. To už však nechám práve na kompetentné orgány. A to je ten hlavný rozdiel medzi nami. My nezasahujeme do vyšetrovania, do práce polície a prokuratúry. Nemáme koho ochraňovať a ani sa nebojíme vyvodiť zodpovednosť vo vlastných radoch.
Stretnutie v SIS bolo v záujme občanov a obnovenia dôvery v právny štát. Nenecháme sa rozhodiť falošnými obvineniami a útokmi opozície. Pokračujeme v tom, čo sme sľúbili – budujeme lepšie Slovensko postavené na spravodlivosti, funkčných súdoch, prokuratúry i polície. A bez korupcie.
Rovnosť pred zákonom je podmienkou úspešnej ekonomiky i skutočnej sociálnej spravodlivosti, o ktorú nám ide.
Zdroj: FB
]]>

1 Komentár

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.