Rómovia z Cukrovarskej ulice dlhodobo znečisťujú aj verejné priestranstvo okolo obývaného objektu

R

Sereď / Na základe množstva častých upozornení od občanov na stále veľký neporiadok a množstvo hlodavcov v objekte obývanom rómskymi spoluobčanmi na Cukrovarskej ulici,  zasielaných fotografií z plného kontajnera a odpadkov povaľujúcich sa nielen v objekte ale aj v okolí, sme sa pozreli na verejne dostupné priestranstvo bližšie.

Občania denne vidia aj nákupné vozíky vo veľkom množstve v objekte, kde sa nemajú nachádzať.

Iba nedávno sme písali o asi 30 kusoch nákupných vozíkov odvezených do objektu a vyhodených pri veľko objemovom kontajneri na odpadky. Nielen tam sa ale vozíky nachádzajú, s najväčšou pravdepodobnosťou nezodpovední Rómovia vozíky na ktorých si dovezú nákup až k objektu nechávajú už aj na ulici, teda aj na verejnom priestranstve viditeľnom aj pri bežnej jazde autom po vstupnej komunikácii do mesta.

Fotografia z prvej polovice apríla tohto roku.

Čakali sme po dlhé týždne či niekomu bude tento viditeľne na verejnom priestranstve „zabudnutý“ vozík chýbať a či ho niekto sprace.

Nespratal.

Dnes je celý nákupný vozík vrastený do buriny pred objektom a okoloidúcim signalizuje, okolo akého objektu ide. Keďže ide o verejne dostupné priestranstvo pri hlavnej ceste aj to svedčí o tom, na akej úrovni je údržba verejných priestranstiev v meste.

Fotografie z uplynulého týždňa, teda po viac ako mesiaci.

Obdobná a často kritizovaná situácia je aj v Mestských sociálnych bytoch na Trnavskej ulici. Množstvo odpadkov, prakticky nulová starostlivosť o poriadok zo strany obyvateľov predmetnej mestskej nehnuteľnosti. Rovnako mimoriadne nízka starostlivosť o mestskú nehnuteľnosť zo strany vlastníka – Mesta Sereď a  správcu.

Dlhodobé a systematické dokumentovanie verejného priestranstva na miestach, ktoré obýva Rómska minorita nasvedčuje skutočnosti, že minimálne s niektorými týmito občanmi je problém. Ich správanie, konanie a spolužitie s okolím je problematické. Mimoriadna hlučnosť, arogantné parkovanie áut na chodníkoch, znečisťovanie verejných priestranstiev, dlhy na nájomnom v sociálnych bytoch, vybývanie pridelených bytov, či dokonca nezákonné bývanie v mestskej nehnuteľnosti po dobu niekoľkých rokov. Všade, kde sú, kopa odpadkov…

Dokedy bude takýto stav na úkor ostatnej spoločnosti tolerovaný?

27 komentárov

 • Však to majú v krvi čo ste čakali to sú fekálne osobnosti bohužiaľ dávky brať a nerobiť

 • Stačí im nič nerobiť a drogy predávať a voziť sa na anglických autách.

 • Načo by išli do Anglicka. Tu budú doma všetci fety predávať. Špako im ich navarí nech majú čo pradavat. Aj mne varil

 • pre velo,tam treba ist na to sofistikovanejsie,ziadne nasilie,vyhrazky,to sa vzdy zvrhne proti bielej majorite,uz su vo svete ucinnejsie sposoby ako cloveka dostat do stavu neplodnosti alebo……………………………….

 • Ja som rád, že Oľano navrhlo zvýšiť prídavky, snáď sa im bude žiť lepšie.

 • Ale sa k nám chováte čvarga zbabelá! Čo keby sa radšej chytíte lopaty a miešačky a postavíte nám nové bývanie?

 • Marek rodinné prídavky sú viazané na zopár vecí, ktoré tam pretlačili aj kotlebovci, napr. na pravidelné navštevovanie školy, daňový bónus samozrejme len pre zamestnaných a krúžkovné je na návštevu krúžkov, zuš, športových aktivít a podobne. Teda nič pre hnilých darebákov. A keď závidíš vyššie prídavky poctivým mladým ľuďom s deťmi, napríklad mojim dvom vnúčikom, tak si úbožiak.

 • RŐMOVIA ????????!??!?! ???????????????????? nerozumiem tomuto ,,názvu ,, to sú živočíchy

 • dakedy, keď ešte na váhu mleli mlyni, v tom dvore žili dobrý a čestný ľudia. Dnes tam žiju len dobrý a čestný cigány

 • Celý ten objekt patrí Cukrovaru. Spýtajte sa ich prečo si nechávajú takto devastovať nehnuteľný majetok.

 • Predstav si že ten pozemok patrí tebe! Ako by si ich od tiaľ legálne dostal?

 • Čiže nám tu chces nakukat že rómovia sú v prenájme s cukrovarom

 • PRE: Pre toho nado mnou 29.mája 2022. 19.04

  Dalo by sa to riešiť ako na Luníku lX. Prísť tam s mestskou aj štátnou políciou, negrom mahlásiť že všetky domy majú silne poškodenú statiku, prasce vyhnať von a chatrče zbúrať.
  A bude vybavené!

 • Kamery na zaznamenavanie priestupkov namontovat sem a nie do parku, kde tocia ludi co nenajdu funkcne mestske wc.

 • CIGÁNI ZNEČISTUJU OKOLIE A SERED UŽ S ICH PRITOMNOSŤOU VÔBEC ŽE ŽIJU A SÚ NA TEJTO PLANÉTE ???????????????

 • Sčim to majú upratať keď nemajú náradie požičajte alebo sa poskladajťe a kúpte,a zbitocne nekomentuje stim nič neviriešiťe,a nevipisujte lebo zaspíte do roboty ?

redakcia

Niečo o mne

Moje meno je Miloš Majko, pracujem akonovinár, redaktor nezávislých spravodajských portálov, občiansky aktivista v prvej línii.

V článkoch sa najčastejšie venujem tzv. nepohodlným témam.

—Vítam Vás na mojom blogu.